do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN

Kosmetyki naturalne – czym się charakteryzują?

W pewnej chwili na rynku zaczęły dominować kosmetyki z dużą ilością syntetyków, więc znalezienie w pełni naturalnego balsamu czy kremu może być wyzwaniem. Potrzeba powrotu do natury sprawia, że coraz częściej właśnie takich produktów szukamy.

W pewnej chwili na rynku zaczęły dominować kosmetyki z dużą ilością syntetyków, więc znalezienie w pełni naturalnego balsamu czy kremu może być wyzwaniem. Potrzeba powrotu do natury sprawia, że coraz częściej właśnie takich produktów szukamy.

 

Dlaczego warto wybierać sprawdzone kosmetyki z naturalnymi składnikami do twarzy i ciała?

Decydując się na zakup kosmetyku ze składnikami pochodzenia naturalnego lub organicznego, musimy wiedzieć, że nie każdy produkt, który w nazwie lub na opakowaniu ma informację o naturalnych składnikach lub używa przedrostków „bio” czy „eko”, jest w istocie produktem bazującym na właśnie takim składzie. 

Kosmetyki z naturalnym składem

Kosmetyki naturalne (np. naturalny krem do twarzy) powinny być stworzone zgodnie z normą ISO 16128. Określa ona, czym jest naturalność kosmetyku w danym kraju. Dodatkowo dzięki niej można dowiedzieć się, czym jest organiczność i naturalność dla poszczególnych kosmetyków. Jest jednym z wiarygodnych sposobów określania naturalności kosmetyków. Tworząc receptury produktów Mokosh, bazowaliśmy na powszechnie przyjętych standardach COSMOS (Cosmetics Organic Standard). Zgodnie z tymi zasadami kosmetyk naturalny:

- powinien zawierać w swoim składzie minimum 95% surowców pochodzenia naturalnego (minerały, składniki roślinne lub zwierzęce, takie jak np. wosk pszczeli lub lanolina);

- powinien mieć opakowanie przyjazne środowisku, podlegające recyklingowi i łatwe do ponownego przetworzenia;

- powinien być wytwarzany w procesie produkcji przyjaznej środowisku (obejmującej niskie zużycie energii i mniejsze wytwarzanie odpadów i ścieków), a utrzymać cenne właściwości wykorzystywanych naturalnych surowców;

- może zawierać jedynie ściśle określone, tzw. identyczne z naturalnymi konserwanty, np. kwas benzoesowy, kwas sorbowy, alkohol benzylowy, kwas dehydrooctowy – te substancje występują także w środowisku naturalnym, np. w owocach; 

- może być także konserwowany witaminą E, która ma dodatkowe właściwości antyoksydacyjne.

Jeśli chcesz zastosować kosmetyk, który jest naturalny nie tylko z nazwy, przed zakupem upewnij się, że spełnia wszystkie podane kryteria. Dzięki temu nie wyrzucisz pieniędzy w błoto i rzeczywiście otrzymasz preparat oczekiwanej jakości. Prawdziwe kosmetyki naturalne nie należą do najtańszych, ale ich cena potwierdza, że do produkcji wykorzystano specjalnie wyselekcjonowane składniki, a proces tworzenia był jak najbardziej przyjazny dla środowiska.

Każdy producent ma obowiązek publikować skład swoich kremów, balsamów czy płynów do kąpieli, dlatego bez trudu znajdziesz polskie kosmetyki naturalne bez konserwantów. Z listy składników dowiesz się także, jakie inne substancje znajdują się w opakowaniu. Oczywiście czytanie etykiet ze zrozumieniem wymaga pewnej wiedzy, jednak kiedy poznasz najczęściej występujące w kosmetykach związki, stanie się to dla Ciebie bardzo proste. Będziesz wiedzieć, jakich elementów unikać, a które mają korzystny wpływ na skórę.

Jakich składników nie mogą zawierać polskie kosmetyki naturalne bez konserwantów?

Naturalne kosmetyki do twarzy lub całego ciała powinny być tym, co wyróżnia markę na rynku. Produkty z Mokosh to m.in.delikatne żele, kremy, peelingi i olejki eteryczne doskonałe dla każdego. Nie zawierają sztucznych dodatków, dzięki czemu są dobrą propozycją dla dzieci. Mokosh wyróżnia jeszcze jedno – piękne opakowania kosmetyków, które doskonale wyglądają na każdej półce. 

Kosmetyk naturalny absolutnie nie może zawierać:

  • składników testowanych na zwierzętach; finalnie gotowy produkt też nie może być testowany na zwierzętach;
  • nanocząsteczek o wymiarze mniejszym niż 100 nm;
  • pochodnych ropy naftowej, np. wazeliny, parafiny lub silikonu;
  • emulgatorów typu PEG; 
  • chemicznych konserwantów, takich jak parabeny czy formaldehydy
  • syntetycznych detergentów typu SLS i SLES.

w składzie swoich opakowań pianki polistyrenowej oraz materiałów produkowanych z organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) lub PVC. Pamiętaj kosmetyki naturalne Mokosh to: – kosmetyki bez parabenów - kosmetyki bio - kosmetyki organiczne.


Zobacz produkt:

naturalny balsam brązujący

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium