do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Różowy październik 0
Różowy październik

Październik to miesiąc, w którym profilaktyka chorób piersi wybrzmiewa szczególnie mocno.
Wczesna wykrywalność dzięki
badaniom obrazowym (czyli USG, mammografia, a w szczególnych przypadkach również MR, czyli rezonans magnetyczny, badanie węzłów chłonnych i inne) stanowią podstawę w diagnostyce chorób piersi. Każde z badań ma inne, nawzajem uzupełniające się właściwości, żadne nie jest lepsze lub gorsze od pozostałych. Wybór metody badania zależy w głównej mierze od wieku i budowy piersi oraz wskazań lekarza. Zachęcamy do regularnych wizyt u lekarza oraz regularnych badań obrazowych.

Chcemy jednak podkreślić, jak ważną rolę pełni samodzielna oceny piersi, ponieważ jest ona podstawą w regularnej kontroli i profilaktyce chorób piersi.
Statystyki medyczne wykazują, że ponad 60% objawowych raków piersi wykrywają sobie same kobiety, w trakcie badania palpacyjnego.

Odczarujmy myślenie o samobadaniu piersi jako czynności generującej stres. Zmieńmy nieco nasz sposób postrzeganie. Robimy to dla siebie, dla własnego dobra. Połączmy zatem przyjemne z pożytecznym. Dbając o wygląd, o skórę, zwróćmy uwagę na to, co pod nią. Krem do biustu Mokosh Icon Wanilia z tymiankiem jest pełen wyselekcjonowanych składników pochodzenia naturalnego, które od wieków znane były w pielęgnacji kobiecych biustów. Codzienna pielęgnacja połączona z masażem pozwoli utrzymać prawidłowe mikrokrążenie, nawilżenie i odżywienie skóry, a sam balsam, o nietuzinkowym, relaksującym zapachu, stanowi idealny „poślizg”, dzięki któremu samobadanie będzie przyjemniejsze.

Bliska sercu MOKOSH jest filozofia kultywowana przez Fundację Małgosi Braunek „BĄDŹ”.
Ciało, umysł, dusza i emocje stanowią jedność i gdy szwankuje jedno, zaczynają też niedomagać inne obszary. Dieta, badania kontrolne, ruch, równowaga wewnętrzna, oddech, otwartość na rozwiązania proponowane przez medycynę komplementarną stanowią o naszym dobrostanie i kondycji organizmu.

Czując pokrewieństwo dusz, wierzymy, że razem możemy więcej. Kupując specjalnie oznaczony, różową banderolą balsam do biustu ICON, wspierasz Fundację „Bądź”, ponieważ cały dochód z październikowej sprzedaży balsamu (zakupionego w sklepie Mokosh: www.mokosh.pl) zostanie przekazany Fundacji Małgosi Braunek na wsparcie psychologiczne osób dotkniętych chorobą nowotworową i ich rodzin.

Zrób coś dobrego dla siebie i dla innych.

JAK PRAWIDŁOWO SAMODZIELNIE BADAĆ PIERSI?

Badanie piersi należy przeprowadzać w pierwszej fazie cyklu (najlepiej między 5-10. dniem cyklu, licząc od pierwszego dnia miesiączki) lub w przerwie „międzytabletkowej” u kobiet stosujących środki antykoncepcyjne. W tym okresie piersi są zwykle miękkie, niebolesne. Wstępnym elementem oceny piersi jest ich dokładne oglądnięcie. W tym celu należy stanąć przed lustrem, w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, najpierw ręce oprzeć na biodrach, potem je unieść; podczas unoszenia rąk cały czas obserwować piersi.

Uwagę powinna zwrócić asymetria, zaciąganie skóry piersi lub wciągnięcie brodawki, objaw „skórki pomarańczy”, wyciek z brodawek. Samodzielne badanie palpacyjne najlepiej przeprowadzić w dwóch pozycjach: na leżąco i w pozycji siedzącej. Kształt piersi zmienia się wraz z pozycją ciała. Często zdarza się, że guzek wyczuwalny jest wyłącznie w jednym ułożeniu piersi.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium