do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Dlaczego warto wybrać kosmetyki naturalne na prezent? 0

W klasycznych, „konwencjonalnych” kosmetykach, wysoki procent formuły może składać się z syntetycznych pochodnych petrochemikaliów, zawartych w celu uzyskania efektu na zapach, konsystencję, kolor i nie tylko.

Kosmetyki organiczne są zdrowsze. Istotą jest preferowanie składników pochodzenia naturalnego, które z definicji szanują zdrowie skóry. Opracowano certyfikaty i etykiety, aby je regulować i zapewniać, że spełniają określone normy.
Kosmetyki organiczne gwarantują, że zdecydowana większość składników jest biodegradowalna, stosowane są czyste procesy produkcyjne, brak zanieczyszczających rozpuszczalników w produkcji oraz opakowania nadające się do recyklingu. Ecocert to jednostka certyfikująca, która zapewnia, że opakowania są przyjazne dla środowiska, biodegradowalne i nadają się do recyklingu.

Rzeczywiście, bycie bezpiecznym dla skóry oznacza również bycie bezpiecznym dla środowiska.
Świat przyrody, w sercu kosmetyków organicznych, wytwarza cząsteczki o niesamowitych właściwościach, które wymagają sprytnego odkrywania i techniki, aby osiągnąć swój pełny potencjał w innowacyjnych, technicznych i bezpiecznych formułach.

Skuteczność formuł opartych na tych składnikach jest następnie potwierdzona naukowo poprzez badania.

Kosmetyki organiczne przechodzą te same testy, co kosmetyki konwencjonalne. Wymagania dotyczące udowodnienia skuteczności są identyczne. Wszystkie twierdzenia są więc potwierdzone badaniami klinicznymi, prowadzonymi pod nadzorem dermatologicznym.

Jednak, kosmetyki naturalne przodują pod względem zapewnienia zdrowia oraz pozytywnych efektów i praktycznie znikomej lub żadnej zawartości toksycznych chemikaliów. Dlatego też to sprawia, że kosmetyki naturalne na prezent pasują jak ulał.

Marek produkujących kosmetyki naturalne na rynku pojawia się coraz więcej - jak grzybów po deszczu. My jednak mamy swojego wypróbowanego faworyta - markę Mokosh. Naturalne kosmetyki marki Mokosh z powodzeniem możemy znaleźć przez Internet. Sklep internetowy z kosmetykami pozwala na dodanie opinii o produkcie, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, jakie wrażenia po zastosowaniu produktu miały inne konsumentki.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium