do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Zero west- trend, czy przyszłość każdej produkcji? 0
5744.jpg Problemy klimatyczne, nie tylko nie zwalniają, ale z roku na rok, systematycznie przyspieszają i pogłębiają się. Światowe media stale tylko informują swoich odbiorców o kolejnym kataklizmie, a liczone straty są nie tylko w miliardach dolarów, ale i wręcz nie do odwrócenia.

Coraz więcej jest miejsc, które zostały bezpowrotnie utracone, a zmiany zaszły już tak daleko, że można się tylko ze smutkiem przyglądać następstwom tego, co pozostało.
Istnieje także ta lepsza, bardziej optymistyczna strona medalu. Chociaż na Ziemi jest coraz cieplej i przybywa miejsc totalnie pozbawionych zieleni, to jak mawiał klasyk "Ludzi dobrej woli jest więcej". Każdego miesiąca przybywa eko entuzjastów, którzy poszukują coraz to nowych pomysłów na to, jak można realnie pomóc naszej planecie.
Jednym ze sprawdzonych sposobów na polepszenie kondycji Matki Natury jest zero waste. Co to tak naprawdę oznacza? Sposób funkcjonowania człowieka, który polega na jak najmniejszym generowaniu odpadów, a także na powtórnym wykorzystywaniu tego, co już raz zostało wytworzone. I tak na przykład, zamiast kolejnej, plastikowej butelki, na co dzień wykorzystuje się jej szklaną kuzynkę, która od dni, tygodni, a nawet miesięcy istnieje w tak zwanym "obiegu zamkniętym".
Oczywiści poza działaniami na tak zwaną "własną rękę" w domowym zaciszu, warto przyglądać się gigantycznym koncernom i ich produkcji. Na szczęście coraz więcej firm, również tych działających na rodzimym rynku, widzi potrzebę działania w naturalnym duchu. Dlatego warto zawsze sprawdzić, czy na przykład kosmetyki naturalne do cery dojrzałej, powstały w duchu eco. Jak tego dokonać?
Dużo marek umieszcza informację na produkcie, wystarczy dobrze poszukać. Alternatywą dla drogerii są również kosmetyki naturalne online, gdzie każdy użytkownik może zawsze się dopytać o dany krem, czy balsam. Jeśli skład jest przejrzysty i naturalny, na pewno producenci odpowiedzą na wszystkie, nurtujące konsumenta, pytania.
Istnieje także łatwiejsza droga, wystarczy poszukać marki, która w swoim statusie ma zapis o byciu zero west i eco friendly. Na przykład marka Mokosh to zdeklarowany producent kosmetyków naturalnych, który dba nie tylko o to, co w środku, ale i na zewnątrz. Ich przejrzysty styl działania sprawia, że każdy, dla którego los planety leży na sercu, z dumą sięgnie po ich masła do ciała, czy kosmetyki do pielęgnacji. Dlaczego? Ponieważ Mokosh używa opakowań szklanych, które pochodzą z recyklingu. Co więcej zachęcają do takiej postawy swoich klientów!

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium