do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Zero waste to ważny element polityki produkowania kosmetyków naturalnych
5294.jpg Zero waste to coraz bardziej popularna fraza, które zaczyna pojawiać się bardzo często w publicznym dyskursie dotyczącym zrównoważonej produkcji i dbania o środowisko.

Problem zbyt dużej ilości odpadów towarzyszy ludzkości już od jakiegoś czasu, jednak wydaje się, że dopiero w ostatnich latach problem został bardzo nagłośniony i rozpropagowany. W związku z zaistniałą sytuacją pojawiło się również wiele działań, mających na celu takie zarządzanie dobrami z naszej planety, które pomogłyby w ograniczaniu rozwoju szkodliwych procesów. Branżą, w której takie działania są szczególnie zauważalne, jest branża kosmetyczna. Producenci kosmetyków, zwłaszcza kosmetyków naturalnych, kładą coraz większy nacisk nie tylko na to, by same kosmetyki miały ekologiczny skład, ale również na to, by produkowane przez nich opakowania były ekologiczne, to jest, by nadawały się do ponownego użytku lub do przetworzenia. Kosmetyki naturalne online oraz te dostępne stacjonarnie, jak na przykład kosmetyki naturalne do cery dojrzałej marki Mokosh, to przykład zrównoważonej produkcji, zarówno samych kosmetyków, jak i ich opakowań.


Marka Mokosh w swoich działaniach związanych z minimalizacją szkodliwego wpływu na środowisko, kieruje się przede wszystkim dobrem naszej planety. W pierwszej kolejności zachęca się konsumentów do tego, by starali się wykorzystywać opakowania po kosmetykach ponownie, to znaczy wykorzystali opakowania jako pojemniki na inne przedmioty lub produkty. Jeśli jednak nie jest to możliwe, marka ta umożliwia oddanie opakowań do specjalnych punktów w ramach akcji Ziemia To Dom. Punkty, do których można oddać zużyte opakowania, rozmieszczone są na terenie całego kraju tak, by każda chętna osoba mogła z nich skorzystać.

Działania dotyczące dbania o środowisko są z pewnością godne pochwały i naśladowania. Ziemia jest naszym wspólnym domem i wszyscy powinniśmy przykładać się do dbania o niego. Zarówno producenci, jak i konsumenci powinni pamiętać o zasadach zrównoważonego użytkowania kosmetyków.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium