do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Zero waste
5852.jpg Czy ekologia jest istotna w kosmetyce? Jak najbardziej! Przecież przykładem takiego podejścia było stosowanie przed kilkudziesięciu lat parabenów, które miały być bezpieczne, a okazało się, że się powodem pogorszenia się kondycji naszej skóry oraz podrażnienia, których efektem będzie nadmierne swędzenie czy to pieczenie.

Przede wszystkim to środek niebezpieczny dla skóry naszych dzieci. Co prawda wiele firm odeszło już od parabenów, ale nadal bywa, że stosują w swoich produktach inne szkodliwe dla naszego ciała substancje jak SLS.

Na szczęście świadomość społeczeństwa dotycząca przetwarzania przedmiotów w formie recyklingu jest coraz większa. Staramy się segregować śmieci, również odkładamy plastikowe korki, dzięki czemu parę potrzebujących osób może otrzymać wózki inwalidzkie, jak i też sprzątamy lasy oraz dbamy o środowisko poprzez palenie w naszych piecach materiałami ekologicznymi nie zwiększającymi smogu. Nie da się też nie wspomnieć o panelach słonecznych, które zapewniają nam energię ze słońca, jak i ogrzewają naszą wodę.

Co z tym wszystkim wspólnego ma MOKOSH? A no wiele. Jasne, sami nie zmienimy świata, ale staramy się jak możemy. Stale rozwijamy nasz projekt Stacjonarnych Punktów Odbioru Opakowań MOKOSH, w których możesz oddać nasze pojemniki po kosmetykach jednocześnie zachęcając do tego, by wykorzystywać je w naszych domach, jako przedmioty do przechowywania drobnych rzeczy. W ramach naszej akcji #ZiemiaToDom możesz wysłać do nas swoje puste pojemniki (MOKOSH: ul. Dolna 14, 05-152 Kazuń Nowy) i przyłożyć swoją rękę do dbania o "Matkę Ziemię".

Czy to wszystkie nasze działania?

Oczywiście, że nie. Jesteśmy firmą, która nie ogranicza się tylko do dbania o środowisko poprzez zbieranie pustych opakowań od klientów, lecz jako producent kosmetyków, stawiamy w pełni na naturalność i wszelkie nasze produkty to kosmetyki naturalne stworzone z produktów, które Ziemia sama nam wyprodukowała. Również nie testujemy ich na zwierzętach. Oczywistym jest zatem, że nasze produkty są przystosowane dla wegan. Twój najlepszy krem pod oczy naszej produkcji, czy serum oraz krem do biustu są w 100% organiczne!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium