do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Zalety, które przynoszą ekologiczne opakowania na kosmetyki 0
4648.jpg

Ekologia jest obecnie rosnącym w siłę obszarem zainteresowania. Ekologiczne zachowania coraz częściej obserwować można nie tylko u pojedynczych osób zainteresowanych tym tematem, ale także wśród producentów różnych marek, w tym kosmetycznych.

Od samego początku naszej firmy ekologia i troska o środowisko jest jednym z głównych filarów MOKOSH. Wszelkie działania z tego obszaru skupiliśmy w naszym autorskim i niekomercyjnym projekcie #ZiemiaToDom. Chcemy bardzo mocno podkreślać niekomercyjność, a wręcz charytatywny charakter tego projektu. Nie ma naszej zgody na wykorzystywanie "trendu eko" do celów sprzedażowych. To zbyt poważna sprawa.

Sam projekt (bo wcześniej również działaliśmy pod kątem ochrony środowiska) rozpoczął się w 2019 roku od wysprzątania przez nasz Zespół leśnego wysypiska. Zaprosiliśmy do wspólnego działania mieszkańców wiosek w pobliżu naszego zakładu produkcyjnego i wspólnie ze starszymi i Panią Sołtys zebraliśmy prawie 5 ton odpadów. Postanowiliśmy, że sprzątanie powinno wychodzić od firm, bo to one mają większą siłę i zasięgi aby promować takie postawy i działania. Zaprosiliśmy więc ponad 1000 firm do wysprzątania świata w ramach akcji ZTD. Oczywiście, jako że nie jest to projekt sprzedażowy żadna z tych firm nie miała obowiązku informować, że podjęta inicjatywa pochodzi z MOKOSH. Za to my informowaliśmy o działaniach tych firm (z nazwami brandów nawet gdy była to konkurencja) na naszych social mediach, na blogu oraz w zakładce ZTD na stronie mokosh.pl.

To był początek. Następnymi krokami było stworzenie otwartej i stale rozbudowywanej podstrony ZTD, w której podzieliliśmy troskę o środowisko na 4 obszary. PAPIER, CO2, PLASTIK i SZKŁO. To zakładki, które stanowią bezpłatne doradztwo dla osób indywidualnych, ale też dla firm. W papierze mówimy o wykorzystaniu papieru z recyklingu oraz o jego oszczędności. Sami zmieniliśmy tekturę na cieńszą, katalogi drukujemy tylko na papierze z makulatury (chodź te też są na specjalne życzenie klienta - wolimy wersję elektroniczną), a ulotek reklamowych nie drukujemy już w ogóle.

Przeczytaj więcej na #ZiemiaToDom. 

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium