do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Profesjonalnie, ekologicznie i zero waste 0
4496.jpg

Produkcja kosmetyków coraz bardziej się rozwija i wchodzi na coraz wyższy poziom pod wieloma względami.

Konsumenci mają obecnie wysokie wymagania zarówno co do samych kosmetyków, jak i do procesu ich produkcji i związanych z tym różnych aspektów. Do tych zwiększających się wymagań przyczynia się z pewnością coraz większa świadomość dotycząca tego, w jaki sposób produkowanie i konsumowanie różnych dóbr, w tym kosmetyków, wpływa na nasze środowisko.

Co prawda, na rynku nadal przeważająca ilość producentów kosmetyków nie przejmuje się tego typu czynnikami. W odpowiedzi na te potrzeby powstają jednak także marki, które biorą pod uwagę te wymagania i stosują się do nich. Jedną z nich jest marka własna Mokosh. Jednym z elementów jej polityki jest właśnie zero waste, czyli dosyć popularny i bardzo potrzebny środowisku ruch, zakładający, że produkowane dobra powinny w jak najmniejszym stopniu wpływać na zaśmiecanie środowiska i marnowanie produktów i materiałów. To niezwykle ważne, zwłaszcza dla naszego środowiska, aby jak najwięcej marek włączało się w ten ruch. Marka Mokosh świetnie wywiązuje się ze swojej obietnicy dbania o środowisko, co przejawia się między innymi w podejściu marki do opakowań. Szklane opakowania marki są dobrze dostosowane do ponownego przetworzenia, jak również mogą świetnie sprawdzić się w innej roli, na przykład jako pojemniki na wybrane przedmioty czy substancje. Oprócz tego na terenie całej Polski znajdują się Stacjonarne Punkty Odbioru Opakowań MOKOSH, odpowiednio rozmieszczone w taki sposób, by osoby z całego kraju miały do nich dobry dostęp. Za oddawanie takich opakowań można otrzymać od marki profity i nagrody w różnej formie. Można więc dzięki temu kupić kolejny produkt (na przykład zawierający wyciąg z lukrecji lub inny, niezwykle dobroczynny składnik).

Naturalne kosmetyki, w połączeniu z dbałością o środowisko i związaną z tym polityką marki, punktami zwrotu opakowań i specjalnymi benefitami dla osób, które z nich korzystają, to świetne i etyczne rozwiązanie, które niewątpliwie jest godne naśladowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium