do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Producent kosmetyków polska
172.jpg

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej polskich firm produkujących kosmetyki naturalne. Specjalnie dla świadomych konsumentów, chcąc spełnić ich oczekiwania, producent kosmetyków naturalnych wciąż poszerza swoją ofertę i nieustannie dba o jakość oferowanych produktów kosmetycznych.


Podstawową różnicą pomiędzy kosmetykami konwencjonalnymi, a kosmetykami naturalnymi jest ilość substancji aktywnych i dodatkowych, a także ich pochodzenie. W przypadku kosmetyków konwencjonalnych, substancje użyte do produkcji kosmetyku mogą pochodzić z bliżej nieokreślonego źródła (np. upraw, w których stosuje się pestycydy, szkodliwe nawozy, opryski czy modyfikacje genetyczne). Ponadto, do produkcji zużywa się spore ilości konserwantów i różnego rodzaju substancji chemicznych, które mogą szkodzić naszej skórze i wywoływać podrażnienia. Składniki aktywne stanowią absolutne minimum całego składu, natomiast przeważają substancje pomocnicze i dodatkowe. Kosmetyki ekologiczne produkowane są w 95% z naturalnych składników, których pochodzenie jest udokumentowane, a do ich uprawy nie używa się żadnych szkodliwych substancji. Substancje pomocnicze i dodatkowe zostały ograniczone do całkowitego minimum, natomiast całość kosmetyku oparta jest na składnikach aktywnych. Dzięki temu, kosmetyki naturalne są nieporównywalnie bardziej skuteczne niż kosmetyki konwencjonalne, a przy tym znacznie bardziej bezpieczne. Nie wywołują podrażnień, ale poprawiają wygląd skóry, często wspomagając jej regenerację, także po różnych podrażnieniach czy oparzeniach.


Chcąc wspierać polski rynek, warto wybierać w szczególności polskie kosmetyki naturalne. Swoją jakością nie odbiegają od tych zagranicznych, a często są nawet lepsze. Polscy producenci kosmetyków ekologicznych wielokrotnie otrzymują międzynarodowe certyfikaty dla swoich produktów kosmetycznych i zachwycają jakością każdego. Polskie nie znaczy gorsze! Warto wybierać ekologiczne kosmetyki polskich producentów, najważniejsze bowiem, aby posiadały one stosowne certyfikaty godnych zaufania organizacji certyfikujących. W MOKOSH o wszystkie aspekty zadbano. Używamy certyfiowanych surowców organicznych i stale się rozwijamy w nurcie fair trade. Asortyment do ciała mocno się rozwija od produktów jednoskładnikowych jak olej z pestek malin, po wieloskładnikowe bestsellery marki jak Brązujący balsam do ciała i twarzy Pomarańcza z cynamonem.Przy pielęgnacji twarzy króluje od 2 lat Wygładzający krem do twarzy Figa i Korygujący pod oczy Zielona herbata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium