Producent kosmetyków polska 0
172.jpg

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej polskich firm produkujących kosmetyki naturalne. Specjalnie dla świadomych konsumentów, chcąc spełnić ich oczekiwania, producent kosmetyków naturalnych wciąż poszerza swoją ofertę i nieustannie dba o jakość oferowanych produktów kosmetycznych.


Podstawową różnicą pomiędzy kosmetykami konwencjonalnymi, a kosmetykami naturalnymi jest ilość substancji aktywnych i dodatkowych, a także ich pochodzenie. W przypadku kosmetyków konwencjonalnych, substancje użyte do produkcji kosmetyku mogą pochodzić z bliżej nieokreślonego źródła (np. upraw, w których stosuje się pestycydy, szkodliwe nawozy, opryski czy modyfikacje genetyczne). Ponadto, do produkcji zużywa się spore ilości konserwantów i różnego rodzaju substancji chemicznych, które mogą szkodzić naszej skórze i wywoływać podrażnienia. Składniki aktywne stanowią absolutne minimum całego składu, natomiast przeważają substancje pomocnicze i dodatkowe. Kosmetyki ekologiczne produkowane są w 95% z naturalnych składników, których pochodzenie jest udokumentowane, a do ich uprawy nie używa się żadnych szkodliwych substancji. Substancje pomocnicze i dodatkowe zostały ograniczone do całkowitego minimum, natomiast całość kosmetyku oparta jest na składnikach aktywnych. Dzięki temu, kosmetyki naturalne są nieporównywalnie bardziej skuteczne niż kosmetyki konwencjonalne, a przy tym znacznie bardziej bezpieczne. Nie wywołują podrażnień, ale poprawiają wygląd skóry, często wspomagając jej regenerację, także po różnych podrażnieniach czy oparzeniach.


Chcąc wspierać polski rynek, warto wybierać w szczególności polskie kosmetyki naturalne. Swoją jakością nie odbiegają od tych zagranicznych, a często są nawet lepsze. Polscy producenci kosmetyków ekologicznych wielokrotnie otrzymują międzynarodowe certyfikaty dla swoich produktów kosmetycznych i zachwycają jakością każdego. Polskie nie znaczy gorsze! Warto wybierać ekologiczne kosmetyki polskich producentów, najważniejsze bowiem, aby posiadały one stosowne certyfikaty godnych zaufania organizacji certyfikujących. W MOKOSH o wszystkie aspekty zadbano. Używamy certyfiowanych surowców organicznych i stale się rozwijamy w nurcie fair trade. Asortyment do ciała mocno się rozwija od produktów jednoskładnikowych jak olej z pestek malin, po wieloskładnikowe bestsellery marki jak Brązujący balsam do ciała i twarzy Pomarańcza z cynamonem.Przy pielęgnacji twarzy króluje od 2 lat Wygładzający krem do twarzy Figa i Korygujący pod oczy Zielona herbata.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl