do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Peeling do twarzy - kluczowy element pielęgnacji skóry 0
3018.jpg

Kobiety zwracają szczególną uwagę na pielęgnację skóry twarzy. Często stosują do tego krem na noc, preparat nawilżający oraz balsam pod oczy. 

Wiele pań traktuje jednak po macoszemu naturalne kosmetyki przeznaczone do peelingu. To duży błąd, gdyż właściwie zastosowany produkt złuszczający poprawia efektywność pozostałych metod pielęgnacyjnych. Warto przyjrzeć się, jak działają te kosmetyki organiczne i dlaczego warto je wprowadzić do regularnego użytku.

Komórki skóry z czasem obumierają i zastępowane są nowymi, młodymi tkankami. Ten proces trwa bez przerwy, natomiast przyspiesza w przypadku ekspozycji skóry na agresywne czynniki zewnętrzne, np. wiatr, mróz czy silne promienie słoneczne. Co dzieje się z martwym naskórkiem? W końcu oczywiście odpada on lub jest zmywany, ale obumarłe komórki przez jakiś czas pozostają wciąż na skórze. Nie jest to korzystne zjawisko, gdyż warstwa zużytego naskórka nadaje twarzy matowy wygląd, blokuje pory w skórze, opóźnia jej regenerację i sprawia, że dobroczynne kosmetyki organiczne wchłaniają się mniej efektywnie.

Specjalnie do usuwania obumarłych komórek skórnych zaprojektowano specjalistyczny preparat - peeling do twarzy. Naturalne kosmetyki przeznaczone do złuszczania zużytego naskórka zawierają naturalne drobinki, które pomagają usunąć niepotrzebne komórki. Dzięki temu skóra pozostaje gładka i elastyczna, prezentując się atrakcyjnie i zdrowo.

Inne kosmetyki organiczne przeznaczone do pielęgnowania twarzy wchłaniają się szybciej i wydajniej, gdy aplikuje się je po zastosowaniu peelingu, gdyż nie są blokowane przez martwy naskórek. Warto jednak pamiętać, że preparaty złuszczające nie mogą być stosowane częściej niż raz-dwa razy w tygodniu, gdyż w przeciwnym wypadku mogą spowodować podrażnienie wrażliwej skóry twarzy.

Planując zabiegi pielęgnacyjne poświęcone dbaniu o twarz powinno się pamiętać o tym, aby regularnie stosować peeling do twarzy, gdyż dzięki temu skóra pozostanie gładka i jasna, utrzyma atrakcyjny koloryt, a pozostałe naturalne kosmetyki zadziałają szczególnie skutecznie. Jeśli używa się drogiego serum do twarzy, warto zaaplikować je właśnie po użyciu peelingu, gdyż skóra będzie wtedy najbardziej chłonna.


Zobacz więcej:

peeling do twarzy

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium