do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Organiczne kremy do twarzy

Wśród kosmetyków naturalnych szczególne miejsce zajmują organiczne kremy do twarzy. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że twarz jest swoistą wizytówką każdego człowieka. Dlatego wybór odpowiedniego kremu jest rzeczą tak istotną.

Wiele kobiet albo już przestawiło się na organiczne kremy do twarzy, albo poważnie się nad tym zastanawia. Tradycyjne kremy do twarzy zawierają bowiem wiele szkodliwych składników takich jak parafina, triklosan, paraben propylu i inne parabeny, beznzofenony, chlorohydrat glinu, alkilofenole, siarczany czy substancje okluzyjne. Już same nazwy tych związków chemicznych brzmią strasznie. I rzeczywiście – są one groźne dla naszego zdrowia.

Początkowo preparaty zawierające je w swoim składzie działają cuda – cera twarzy wygląda na zdrowszą, wypoczętą, wydaje się bardziej naciągnięta, powstaje złudzenie wygładzenia zmarszczek. Ale niestety szybko okazuje się, że efekt jest bardzo krótkotrwały, a szkodliwe działanie substancji pozostawia ślad na bardzo długo. Każda z tych substancji sama w sobie jest szkodliwa, a trzeba pamiętać, że przeważnie w jednym kremie występuje ich kilka jednocześnie. Aż strach pomyśleć, co z naszą cerą może zrobić taka mieszanka.

Nie ma się zatem co dziwić, że coraz więcej kobiet sięga po naturalne kosmetyki, w tym organiczne kremy do twarzy. Organiczne kremy do twarzy tworzone są tylko z naturalnych składników, przeważnie pochodzenia roślinnego, choć czasem część składników jest również pochodzenia zwierzęcego. Jednakże jeśli chodzi nam nie tylko o nasze zdrowie, ale również ochronę środowiska, bez problemu możemy dziś zakupić krem wyprodukowany jedynie w oparciu o składniki roślinne pochodzące z upraw ekologicznych i nie testowane na zwierzętach.

Dokonując zakupu organicznych kremów do twarzy należy jednak pamiętać, że określenie „krem naturalny” czy „kosmetyk naturalny” nie jest chroniona prawem. Praktycznie każdy producent, na każdym kosmetyku może umieścić takie oznaczenia. Dlatego należy zwrócić uwagę na certyfikaty, jakie dany kosmetyk posiada. Im więcej certyfikatów, tym większa pewność, że kosmetyk rzeczywiście został wyprodukowany w oparciu o składniki naturalne. Inną podpowiedzią może być sam skład kremu: im mniej skomplikowanych o niemożliwych do wymówienia nazw związków chemicznych, tym większa pewność, że trzymamy w ręku kosmetyk organiczny.

Sprawdź nasze kosmetyki naturalne np: olej z pestek malin czy olej arganowy. Mokosh zaprasza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium