do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Lista kosmetyków bez parabenów i sls w Polsce stale się powiększa
368.jpg

Z każdym rokiem kosmetyki ekologiczne kupuje coraz więcej osób. Jako jeden z ważniejszych czynników wskazuje się fakt, że nie zawierają one parabenów oraz SLS, substancji mogących mieć szkodliwy wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na wygląd skóry. Kosmetyki naturalne nie zawierają tych substancji, dzięki czemu są znacznie bardziej bezpieczne dla zdrowia. Rosnące nimi zainteresowanie sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej ekologicznych kosmetyków w różnorodnych odsłonach.


Obecnie producenci kosmetyków naturalnych starają się powiększać swoją ofertę tak, aby spełniała ona oczekiwania jak największej liczby klientów. Na pewno tym produktem, który kupowany jest najczęściej jest przede wszystkim naturalny krem do twarzy. Decydując się na zakup tego typu kosmetyków nie można zapominać o tym iż okres ich trwałości jest krótszy niż kosmetyki z zawartością sztucznych substancji. Parabeny bowiem to składnik, który odpowiedzialny jest za zwiększenie trwałości produktu. Kosmetyki ekologiczne, ze względu na ich brak w składzie mają znacznie krótszy okres trwałości. Lepiej więc kupować kosmetyki przeznaczone do bieżącego zużycia, a nie robić ich zapasy na długi czas.


W szerokiej gamie kosmetyków naturalnych pojawiają się takie, których najbardziej poszukują kupujące je osoby. Kremy do twarzy dostosowane do rodzaju cery jak również do wieku osób które je stosują to tylko część tego, co obecnie można kupić. W tej samej serii bez problemu najczęściej można znaleźć także naturalne serum do twarzy, kremy pod oczy czy kosmetyki przeznaczone do oczyszczania cery. Coraz częściej także można znaleźć takie, które łączą w sobie cechy naturalnej pielęgnacji oraz skutecznego upiększania skóry. Do takich właśnie zalicza się między innymi naturalny samoopalacz, który pomaga niezwykle skutecznie odżywiać i w naturalny sposób nadawać skórze kolor opalonej cery. Rosnąca ilość tego typu kosmetyków na rynku sprawia, że ich ceny stają się coraz bardziej atrakcyjne dla zainteresowanych nimi klientów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium