do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyki organiczne - dlaczego warto wybierać 0

Ekologiczny krem, balsam, mydło, maska, serum pod oczy, naturalny balsam brązujący – wybór kosmetyków ekologicznych jest coraz większy. Ale właściwie dlatego warto je kupować?

Kosmetyki organiczne

Po pierwsze, wybierając kosmetyki organiczne, mamy pewności ich pochodzenia i składu. Nie tylko aby ubiegać się o jeden z dostępnych certyfikatów, ale też żeby móc używać słowa “organiczne”, producent kosmetyków naturalnych musi spełniać określone wymogi. Sposób pozyskiwania surowców nie może szkodzić środowisku ani lokalnym społecznościom, a lista substancji, które można stosować w takich uprawach, jest bardzo mocno ograniczona. A kosmetyki organiczne to kosmetyki wyprodukowane z organicznych składników.

Ponadto osoby, którym na sercu leży nie tylko troska o własną skórę, ale także o środowisko naturalne, zwracają uwagę, jak producent kosmetyków naturalnych podchodzi do opakowań. Mokosh od początku kieruje się tym, by odpadów produkować jak najmniej. Dlatego produkty dostępne w dużych pojemnościach, takie jak naturalny balsam brązujący czy inne naturalne balsamy, sprzedajemy w słoikach ze szkła, które nadaje się do wielokrotnego przetworzenia albo też pojemnik możesz ponownie wykorzystać w domu, do przechowywania różnych drobiazgów i innych środków pielęgnujących.

Kosmetyki organiczne
to wreszcie także korzyść dla skóry i zdrowia, bo dobroczynnych substancji aktywnych jest w nich więcej niż w produktach na bazie olejów mineralnych i wzbogaconych w dodatki zapachowe i barwniki. Te ostatnie stwarzają często wrażenie, jakby składników roślinnych było w takim produkcie więcej. A ekologiczna pielęgnacja to zero zbędnych substancji i mniejsze ryzyko podrażnień.

Podsumowując, jeżeli sięgasz po produkty organiczne, masz pewność, że robisz coś dobrego dla siebie i dla środowiska, a także dla dostawców roślin, z których potem powstają twoje kosmetyki. Czy kupujesz serum pod oczy, czy balsam brązujący, możesz wybierać odpowiedzialnie. I cieszyć się, że producent kosmetyków naturalnych podziela twoje wartości – to prawie tak, jakby kupować coś wyprodukowane przez swoich przyjaciół.


Zobacz więcej:

Naturalny balsam brązujący

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium