do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyki naturalne online - eko w cenie 0
3786.jpg

Wraz ze wzrostem naszej świadomości, sięgamy po kosmetyki naturalne? Cieszą się one coraz większą popularnością. Czy rzeczywiście warto po nie sięgać? Poniżej zestawienie wad i zalet naturalnych produktów do pielęgnacji.

Zalety przede wszystkim

Największą, tytularną, zaletą kosmetyków naturalnych jest fakt, że są stworzone tylko ze składników pochodzenia naturalnego. Daje to gwarancję bezpieczeństwa. Bardzo rzadko zdarza się, aby powodowały alergię i podrażnienia. Wprost przeciwnie jest w przypadku masowo produkowanych wyrobów opartych na bazie ropopochodnych substancji chemicznych uzupełnionych esencjami perfumowanymi. Wystarczy zapoznać się z etykietą organicznych kosmetyków, aby przekonać się, że składają się ze znanych nam składników roślinnych i mineralnych. Często legitymują się certyfikatami naturalności. Wszystkie kosmetyki polskiego producenta Mokosh na przykład to produkty wegańskie z certyfitikatem „V”, który przyznaje fundacja Viva. Każdy olejek serum do twarzy jest wytworzony ze starannie dobranych naturalnych składników.

Naturalne kosmetyki, wchłaniając się przez skórę działają intensywniej i głębiej przenikają w głąb naskórka. Nasz organizm lepiej reaguje na naturalne bodźce, niż na chemiczne, niskiej jakości powierzchniowo działające serum czy krem. W tym przypadku naturalne jest bardziej skuteczne. Ponadto ekstrakty i wyciągi z roślin poprawiają sna skóry, regenerują i pobudzają naturalne procesy. Skutecznie nawilżają, redukują stany zapalne i wysuszenia, które często powoduje chemiczne ich odpowiedniki.

Ostatnią ważna zaletą produktów naturalnych jest ich niska szkodliwość na środowisko naturalne. Mimo, że są dostarczane w opakowaniach, to są tak przemyślane, aby były recyklingowane lub biodegradowalne.

Wady?

Niewątpliwą wadą organicznych produktów do pielęgnacji jest ich cena. Jakość użytych surowców niewątpliwie wpływa na koszt produktu. Można jednak kupować kosmetyki naturalne online. W cieci znajdziemy szeroką ofertę tego rodzaju produktów. Można jednak wpaść w pułapkę, dlatego ważne jest świadome weryfikowanie ofert. Stosunek ceny do jakości to istotna kwestia. Nie można zmieć doskonałego produktu, opartego na najlepiej wyselekcjonowanych składników w cenie drogeryjnego kosmetyku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium