do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyki naturalne, a kosmetyki z parabenami 0
214.jpg

Parabeny stanowią grupę związków chemicznych, służących do zakonserwowania kosmetyków, żywności, leków itp. W dzisiejszych czasach produkty na naszym rynku są wręcz przesycone różnymi substancjami chemicznymi, które przede wszystkim bardzo negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Jednakże, wciąż rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że klienci coraz częściej wybierają kosmetyki bez parabenów. 


Takie produkty są zdecydowanie bardziej korzystne dla naszego zdrowia i naszej urody. Choć parabeny uważane są za związki prawie nietoksyczne i nie rakotwórcze, to, jak pokazały najnowsze badania, zdecydowanie mogą zaburzać gospodarkę hormonalną naszego organizmu. Z tego też powodu, kosmetyki zawierające w swoim składzie parabeny uznawane są za związki potencjalnie szkodliwe.

Chcąc zapobiegać negatywnym skutkom oddziaływania szkodliwych substancji zawartych w produktach kosmetycznych, konsumenci coraz częściej starają się kupować naturalne kosmetyki. Jednakże, nawet takie kosmetyki, na których napisano, iż są naturalne, ekologiczny czy organiczne, w rzeczywistości mogą zawierać różne substancje szkodliwe, w tym parabeny. Jeśli więc zależy nam na tym, aby rzeczywiście stosować wyłącznie naturalne produkty kosmetyczne, musimy sprawdzać listę składników każdego z nich. 

Wśród składników pożądanych w naturalnych produktach kosmetycznych należą wszelkie ekstrakty z ziół, oleje roślinne i wyciągi z owoców. Choć każde z nich wykazują inne działanie, to niektóre z substancji są szczególnie polecane bez względu na indywidualne potrzeby każdej skóry. Do takich substancji należą między innymi: wyciąg z aloesu, olej arganowy, olej jojoba, wyciąg z zielonej herbaty, czy choćby algi morskie. Wybierając kosmetyki idealne dla siebie warto szukać takich właśnie składników naturalnych, które z pewnością pozytywnie wpłyną na naszą urodę bez żadnych negatywnych skutków dla zdrowia. W sklepie możemy sugerować się tym, czy dany kosmetyk posiada certyfikat ekologiczny, bądź sprawdzać jego skład.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium