do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyki naturalne a kosmetyki organiczne – na czym polegają różnice? 0
5830.jpg Spacerując alejkami sklepów kosmetycznych czy nawet przeglądając oferty internetowe rozmaitych drogerii z łatwością zauważymy, iż coraz więcej miejsca poświęcają one na naturalne kosmetyki.

Wynika to głównie z dbałości o środowisko, ale nie tylko. Systematycznie rośnie bowiem świadomość społeczna w dziecinie ekologii, a co za tym idzie i wymagania klientów. Coraz mniej liczy się dla nas piękne opakowanie i kuszący zapach, a coraz częściej analizujemy etykiety i skład chemiczny poszczególnych kosmetyków, wśród których znajdziemy, np. kosmetyki opisane, jako naturalne lub jako organiczne. Na czym jednak właściwie polega różnica między nimi?

Kosmetyki naturalne a kosmetyki organiczne

Kosmetyki naturalne to ogólna nazwa dla grupy kosmetyków, które w swym składzie zawierają minimum 95% składników pochodzenia naturalnego. Dodatkowo nie mogą one zawierać śladowych nawet ilości składników pochodzących od zwierząt lub roślin modyfikowanych genetycznie, parabenów, składników barwiących, nanocząsteczek, czy perfum syntetycznych. To jednak nie wszystko, liczy się także samo opakowanie – powinno ono być w pełni biodegradowalne, czyli nadające się do recyclingu. Kosmetyki organiczne możemy swobodnie zaliczyć do kosmetyków naturalnych, gdyż spełniają one wszystkie wyżej wymienione normy. Niemniej jednak w tym przypadku producenci idą o krok dalej. Preparat taki w swym składzie powinien również zawierać minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, ale powinny to być składniki wyłącznie roślinne. Ponadto minimum 10% tychże substancji powinno pochodzić z upraw ekologicznych. Przykładem takiego w pełni naturalnego produktu jest regenerujący krem do twarzy anti-pollution Malina.

Naturalny krem
do twarzy anti-pollution Malina

Naturalny krem do twarzy anti-pollution Malina o działaniu regenerującym ma proste zadanie: chronić skórę naszej twarzy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a jednocześnie nie szkodzić środowisku. Nasza skóra każdego dnia narażona jest na niekorzystne warunki. Zimą mróz, latem palące słońce, w miastach spaliny a w sklepach klimatyzacja. Zawarte w kremie anti-pollution oleje roślinne oraz witamina E nie tylko chronią naszą skórę, ale umożliwiają jej szybką regenerację.
Wybierając kosmetyki naturalne dbamy nie tylko o nasz organizm, ale także przyczyniamy się do ratowania naszej planety.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium