do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyki ekologiczne - najważniejsze mity 0
4524.jpg

Dzisiaj w zasadzie na każdy temat funkcjonuje w internecie naprawdę wiele mitów i zupełnie nieprawidłowych informacji. Co w zasadzie można na to poradzić?

Otóż warto sukcesywnie obalać takie nieprawidłowe informacje tak, aby utorować drogę prawdzie. Jakie mity znajdziemy na temat kosmetyków naturalnych?

Kosmetyki ekologiczne to tylko i wyłącznie reklama

Niestety czasem jest to prawda, dlatego też trzeba bardzo uważać na to, gdzie w zasadzie kupujemy dany kosmetyk. Chodzi tutaj bowiem o to, że rzeczywiście na sklepowych półkach, często dany produkt oznaczony jest jako kosmetyk bio, jednak kiedy spojrzymy na skład, okazuje się, że nic w nim nie jest naturalne.

Jednak oczywiście tak nie powinno być i jak najbardziej istnieją także kosmetyki ekologiczne, które rzeczywiście są w pełni zgodne z naturą, takie jak właśnie kosmetyki od Mokosh. Czym cechują się takie kosmetyki ekologiczne? Otóż na pewno tym, że nie są testowane na zwierzętach, są to w stu procentach kosmetyki naturalne oraz dodatkowo, proces ich produkcji w zasadzie zupełnie nie szkodzi w nawet najmniejszy sposób roślinom oraz ogólnie pojętej naturze.

Kosmetyki naturalnie działają gorzej niż sztuczne

Ten mit bierze się przede wszystkim z pewnej obserwacji, że kosmetyki sztuczne działają w zasadzie od razu. Stąd teoretycznie prosty wniosek, że są lepsze. Jednak warto spojrzeć na to, co w zasadzie dzieje się dalej, a tam już tak kolorowo często nie jest. Przede wszystkim bowiem kosmetyki sztuczne to tylko taka ładna tapeta zakrywająca brudną ścianę - w żaden sposób nie leczą one absolutnie niczego, a co więcej uzależniają nas od stosowania siebie. W efekcie niestety, kiedy tylko przestajemy stosować dany kosmetyk, to od razu pojawiają się dość konkretne problemy z cerą i skóra. Na nowo. Tymczasem kosmetyki naturalne może i działają nieco wolniej, jednak ich efekt jest trwalszy, a poza tym polega na pobudzeniu naturalnych procesów odnowy.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium