do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyki ekologiczne i zasady ich produkcji 0
5958.jpg Kosmetyki ekologiczne to nie tylko kwestia ich odpowiedniego składu, ale również całego procesu produkcji. Jest to bardzo istotne, aby również podczas produkowania kosmetyków zachowane zostały wszystkie zasady i aby był on pozbawiony sztucznych substancji.

Do produkcji kosmetyków organicznych wykorzystuje się starannie wybrane składniki, ze szczególnym naciskiem na to, aby pochodziły one z miejsc bez sztucznych nawozów czy innych sztucznych substancji podczas procesu wzrostu czy hodowli.
Takie zasady sprawiają, że kosmetyki organiczne są przede wszystkim bezpieczne dla cery i skóry. Naturalne skład sprawia, że kosmetyki nie wywołują żadnych podrażnień ani uczuleń, co ma szczególne znaczenie dla osób, które mają cerę skłonną do podrażnień. Mogą one wybrać nie tylko najlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy, takie jak na przykład najlepszy krem pod oczy czy krem do pielęgnacji twarzy, ale również odpowiednie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji całego ciała, jak balsamy, peelingi czy nawet balsamy brązujące.
Kosmetyki ekologiczne produkowane są w myśl zero waste, czyli w sposób umożliwiający minimalizowanie odpadów czy produkowanie szkodliwych dla środowiska substancji. Jedną z idei jest to, iż firmy takie jak na przykład Mokosh dostarczają klientom swoje kosmetyki wyłącznie w szklanych opakowaniach. To sprawia, że mogą być one poddane recyklingowi i dzięki temu być powtórnie wykorzystywane zamiast zwiększać ilość odpadów. W myśl technologii zero waste rezygnuje się także z produkcji nadmiernej ilości kosmetyków. przy kosmetykach naturalnych trzeba barć pod uwagę również fakt iż maja on znacznie krótszy termin trwałości niż kosmetyki w których składzie znajdują się sztuczne substancje. Nadmiar produkcji może sprawić, że wiele kosmetyków pozostanie nie wykorzystanych i trzeba je będzie wyrzucić. Produkowanie mniejszej ilości, które zostaną zużyte również minimalizuje ryzyko powstawania nadmiernej ilości odpadów i tym samym często również zmniejszają koszty związane z produkowaniem kosmetyków.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium