do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyki ekologiczne - czym się sugerować przy wyborze?

Twoja skóra w zdecydowanej większości wchłania to, co na nią nakładasz każdego dnia. Nie zjadłbyś świadomie toksyn czy chemicznych szkodliwych substancji, więc dlaczego miałbyś je nakładać na skórę? W tym względzie warto kierować się swoim dobrem i wybierać kosmetyki ekologiczne, które zdrowo pielęgnują naszą cerę.

Zobacz w naszym sklepie: 

Jak wybrać kosmetyki, które naprawdę są naturalne?


Czasami trudno jest wybrać i zdecydować jakie produkty kupić zwłaszcza kiedy zewsząd otaczają nas reklamy i półki pełne kolorowych opakowań.. Czytamy etykiety składników i widzimy słowo „naturalny”, ale nie wszystkie produkty naturalne są sobie równe. Niestety, terminy „naturalny” i „ekologiczny” są rzucane z niewielkim nadzorem na to, co mogą zawierać. Wiele takich produktów wciąż zawiera wątpliwe składniki.

Przede wszystkim poszukaj etykiet certyfikacyjnych i sprawdź listę składników. Unikaj tych syntetycznych:
Sodium Laureth Sulfate i Sodium Lauryl Sulfate
Dietanoloamina (DEA)
Monoetanoloamina (MEA)
Trietanoloamina (TEA)
Glikol propylenowy (PEG)
Parabeny (metyl, butyl, propyl, etyl)
Izopropyl (SD-40)
Olej mineralny
Triclosan
DMDM Hydantoina i mocznik
Pigmenty FD&C


Środki konserwujące są niezbędne, aby wydłużyć okres przydatności produktu, ale istnieje szerokie spektrum konserwantów - od naturalnych po syntetyczne - a niektóre z nich wzbudziły podejrzenia w ostatnich latach.

Parabeny (takie jak metyloparaben, etyloparaben, butyloparaben i propyloparaben) zostały powiązane z nowotworami piersi i skóry oraz potencjalną rolą „substancji zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego” w hormonach naśladujących.

Fenoksyetanol - środek konserwujący powszechnie stosowany w produktach naturalnych i organicznych - znany jest z tego, że hamuje ośrodkowy układ nerwowy.

Alkohol benzylowy - inny powszechnie stosowany środek konserwujący w głównych i naturalnych produktach - jest związany z alergią kontaktową

Zobacz w naszym sklepie:
Zapachy a kosmetyki ekologiczne


Mogą one ukryć wszelkiego rodzaju straszne chemikalia, które nie są ujawnione na etykiecie. Zamiast tego szukaj produktów, które wykorzystują olejki eteryczne do swojego zapachu.
Spójrz, co mówią inni ludzie, czy firma jest kochana przez swoich klientów? Przeszukaj różne źródła i sprawdź, jakie recenzje otrzymują marki i produkty. Warto wybierać sprawdzone sklepy takie jak drogeria ekologiczna. W takim miejscu czy stacjonarnie czy online znajdziesz odpowiednie produkty. Taką marką jest, np. Mokosh które produkty możesz kupić na ich stronie www.mokosh.pl. Marka ta wypełnia to co obiecuje producent i dostarcza najzdrowsze produkty.

Opakowanie a kosmetyki ekologiczne


Kosmetyki ekologiczne niejednokrotnie mają dobre składy a samo opakowanie przeczy całej misji, jest wykonane ze sztucznych tworzyw czy plastiku. Kiedy klient więc skończy dany produkt będzie musiał wyrzucić opakowanie a jego rozkład potrwa setki a może tysiące lat. To z pewnością nie oddziałuje dobrze na naszą planetę i powietrze, którym oddychamy my wszyscy. Dlatego warto patrzeć i stawiać nie tylko na ekologiczne składy ale i opakowania. Ta jest też w przypadku marki mokosh. Wykorzystuje ona najlepsze możliwe opakowania z ciemnego szkła, które chroni produkt przed degradacją i nadaje się do recyklingu. Kierując się zasadą zero waste przyczynia się też do ochrony środowiska przed zanieczyszczeniami. Ponadto takie ekologiczne opakowania ze szkła może zostać ponownie przez nas użyte. Można je wyczyścić i użyć do trzymania innych kosmetyków czy substancji.

Kolejnym krokiem, który dotyczy wybierania ekologicznych kosmetyków jest logo i etykiety certyfikacyjnych. Niektóre etykiety, których możesz w tym celu szukać, to:
-Bezglutenowe
-Wegańskie
-Wolne od toksyn
-Certyfikowany organiczny

Wykonanie wszystkich reserchów może być ciężkim zadaniem, aby naprawdę wiedzieć, czy produkt jest bezpieczny, ale ta gra jest warta świeczki. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu wspaniałych produktów, sprawdź recenzje i przewodniki dotyczące zakupów, np. na mokosh.pl

Zobacz w naszym sklepie:

Jak zacząć poszukiwania?


Przed rozpoczęciem działań ważne jest, aby zadać sobie pytanie, jakiego rodzaju kosmetyków ekologicznych potrzebujesz. Pielęgnacja twarzy? Szampon? Makijaż? To bardzo ważne pytanie, ponieważ skupi dostępne produkty i marki na precyzyjnym rodzaju produktów. Czasami łatwiej jest wybrać najmniejszą gamę towarów.

Dwa sposoby wyboru kosmetyków organicznych:
- możesz zacząć od produktu, który właśnie skończyłeś lub za chwilę zobaczysz puste opakowanie
- możesz także kupić często używany produkt, nie dbając o to, co już posiadasz.

Budżet, którym dysponujesz również jest bardzo ważny, gdy chcesz kupić kosmetyki organiczne, czymkolwiek one są. Celem jest uniknięcie rozczarowania, jeśli znajdziesz idealny produkt, ale dla Ciebie zbyt drogi.
Zadaj sobie więc pytanie, jaki budżet jesteś gotów przeznaczyć na dany produkt. A przede wszystkim sprawdź, jaka jest średnia cena za rodzaj produktu, którego szukasz. Istnieją kosmetyki organiczne w każdym przedziale cenowym.
Na koniec mała rada: zawsze myśl w kategoriach ceny za litr! Możesz wtedy porównać różne produkty.

Kolejne ważne pytanie przy wyborze kosmetyków organicznych: korzyść z produktu.
Ten sam rodzaj produktu może przynieść różne korzyści w zależności od referencji. Na przykład krem ​​na dzień może nawilżyć, zmatowić, spowolnić działanie czasu... W zależności od celu nie kupisz tych samych produktów. Musisz więc zadać sobie pytanie o korzyści kosmetyczne, których potrzebujesz.
Jeśli chcesz połączyć kilka celów (np. Nawilżyć i zmatowić), skoncentruj się na najbardziej „rzadkich” korzyściach, a następnie zapoznaj się z dostępnymi referencjami, które łączą te dwa cele.

Aby łatwiej i szybciej się zdecydować, zadaj sobie pytanie, czy pewne elementy osobowości marki są dla Ciebie ważne.
Niektóre osoby będą przywiązane do opakowania i będą kupować marki, zwracając szczególną uwagę na projekt produktu i np. ekologiczne opakowanie kosmetyku. Inni będą szukać etycznego zaangażowania i wybiorą markę zaangażowaną w piękne cele. Inni zwracają uwagę tylko na polskie kosmetyki naturalne do makijażu czy pielęgnacji. Każdy ma swoje preferencje którymi kieruje się przy takich zakupach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium