do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyki bio- czy to tylko moda 0
1538.jpg

Bycie bio i eko jest ostatnio bardzo popularne. Ludzie starają się ograniczać zużycie plastiku i spożywanie wysoko przetworzonej żywności. Z jednej strony cieszy większa świadomość społeczeństwa, a z drugiej pojawia się obawa, że również to okaże się tylko przejściową modą. Pozostaje mieć nadzieję, że nawet ci skuszeni jedynie panującym trendem, z czasem docenią korzyści wynikające z ekologicznego podejścia do życia.


Chociaż naturalne produkty mogą niekiedy odstraszać ceną, warto zastanowić się z czego ona wynika. Po pierwsze, czas. Jest to w naszym świecie najcenniejszy zasób, a masowa produkcja pozwala go ograniczyć do minimum. Niestety przekłada się to na nie ekologiczne rozwiązania. Dlatego produkty naturalne powstają wolniej. Na przykład bio marchewka rośnie wolniej, niż taka chemicznie wzmacniana, a tym samym jest droższa.

Tak samo wygląda kwestia kosmetyków. Kosmetyki bio muszą spełnić rygorystyczne normy i dlatego powstają z najlepszych składników, które nie należą do najtańszych. Każdy producent kosmetyków naturalnych musi dbać by w skład jego produktów wchodziły jedynie składniki pochodzenia naturalnego lub minimalnie przetworzone. Dodatkowo cenę takich kosmetyków podbija często droższe opakowanie, które szybko się rozkłada lub może zostać poddane recyklingowi.

Korzyści wynikających z używania kosmetyków bio jest wiele. Po pierwsze, przynajmniej trochę przyczyniamy się do ratowania naszej planety. Po drugie, nie trujemy własnego organizmu. Po trzecie, produkty naturalne mają lepsze działanie niż ich sztuczne odpowiedniki. A to tylko niektóre z nich. Składniki obecne w przyrodzie i używane przez ludzi od wieków już nieraz dowiodły swojej przydatności. Na przykład różnego rodzaju olejki były stosowane do pielęgnacji skóry i włosów już w starożytności.

W kontekście kosztów należy zwrócić też uwagę, że naturalne kosmetyki są o wiele bardziej wydajne. Kupując na przykład naturalne serum do twarzy, którego używamy po kilka kropli, możemy długo cieszyć się niesamowicie odżywioną i nawilżoną skórą.


Zobacz produkt :

naturalne serum 

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium