do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyk do zadań specjalnych - serum!
3824.jpg

Przekonując się do życia zgodnie z filozofią zero waste, często ograniczamy liczbę używanych przez nas kosmetyków. Wybierając kosmetyki naturalne do twarzy, koncentrujemy się na tych podstawowych, używanych w codziennej pielęgnacji, zgodnie z zasadą, że lepiej mieć mniej produktów o dobrym składzie, niż więcej takich, które zawierają chemiczne dodatki.

Naturalny żel do mycia twarzy, krem czy peeling z drobinami ściernymi pochodzenia organicznego są świetnym pomysłem, ale warto również mieć pod ręką kosmetyk do zadań specjalnych!

Oczywiście mamy na myśli kosmetyk charakteryzujący się dużym skoncentrowaniem składników aktywnych, czyli serum. Jeśli nie mieliście okazji testować tego typu produktów, zachęcamy do wypróbowania!

Ten kosmetyk pielęgnacyjny można stosować na różne sposoby. Jedna z teorii mówi, że serum jest dodatkiem do codziennej pielęgnacji. Sięgamy po niego najczęściej, kiedy nasiliły się problemy z nawilżeniem lub utrzymaniem jędrności naszej skóry. Używamy go wtedy rano i/lub wieczorem jako pierwszą warstwę po oczyszczaniu. Liczymy na to, że pomoże nam się szybciej uporać z problemami, niż gdybyśmy stosowali tylko i wyłącznie kremy. Słusznie! Serum, dzięki mocniejszemu, skoncentrowanego składowi, wspomoże nas w walce z tego typu przejściowymi problemami.

Będąc posiadaczem skóry wymagającej, można też stosować serum rano i wieczorem zamiast kremu. Wszystko zależy od oczekiwanych efektów. Możemy używać go jako miesięczną kurację po wakacjach albo sezonie zimowym w celu regeneracji skóry albo na tydzień przed ważnym wyjściem, takim jak wesele, urodziny czy wystąpienie służbowe. Najlepiej wypracować sobie swój własny sposób na stosowanie tego typu kosmetyku. Każda skóra jest inna, dlatego różne osoby mogą uzyskać różne rezultaty, stosując identyczne kosmetyki. Wprowadzając serum do codziennej pielęgnacji, najlepiej obserwować reakcje swojej skóry i w razie czego reagować zmianą sposobu stosowania.

Wybierając kosmetyki naturalne do twarzy, zwróćmy również uwagę na opakowania. Szklana buteleczka z pipetką będzie nie tylko bardziej higieniczna, lecz również ekologiczna. Szkło nie ma na środowisko tak negatywnego wpływu jak chociażby plastik, a pipetka pozwoli nam precyzyjnie dozować kosmetyk, nie zanieczyszczając przy tym pozostałej w opakowaniu części.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium