do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Jakie wymagania musi spełnić producent kosmetyków naturalnych? 0
1906.jpg

Moda na kosmetyki bez parabenów zatacza coraz szersze kręgi. Naturalny krem pod oczy można dziś znaleźć w wielu damskich kosmetyczkach.

Nie zawsze jednak zastanawiamy się, w jaki sposób wytwarzane są tego rodzaju preparaty i jakie warunki powinien spełniać producent kosmetyków naturalnych.

Podstawą do tego, aby jakieś kosmetyki można było uznać za naturalne, jest ich skład.Producent kosmetyków naturalnych nie powinien stosować żadnych sztucznych dodatków, zwłaszcza konserwantów. Powinny to być kosmetyki bez parabenów, konserwowane przy użyciu olejków eterycznych lub pakowane w próżniowej atmosferze.

Studiując skład kosmetyków, powinniśmy zwrócić uwagę również na zawartość substancji czynnych. Tani naturalny krem pod oczy raczej nie będzie równie skuteczny jak ten, który jest od niego kilkukrotnie droższy. Nic dziwnego — cenne substancje odżywcze są w nim zwykle znacznie mocniej rozcieńczone niż w jego droższym odpowiedniku. Nie znaczy to, że producent kosmetyków naturalnych, który oferuje taki krem, jest nieuczciwy. Po prostu wychodzi on naprzeciw potrzebom konsumentów, którzy chcieliby kupować kosmetyki bez parabenów w bardzo korzystnych cenach. Jeśli jednak bardziej niż cenę, cenimy sobie jakość produktu, przy wyborze powinniśmy przede wszystkim kierować się jego składem.

Kluczowe znaczenie ma też sposób pozyskiwania surowców, z których produkowane są naturalne kosmetyki. Rośliny wykorzystywane przy ich produkcji muszą pochodzić z bezpiecznych, certyfikowanych upraw. Potwierdzeniem ich najwyższej jakości jest specjalny certyfikat przyznawany gospodarstwom. Niestety, zdarzają się nieuczciwi hodowcy, którzy po nadaniu certyfikatu nie przestrzegają związanych z nim standardów produkcji. Jako konsumenci nie mamy na to żadnego wpływu. Pozostaje nam tylko wierzyć, że wybierając naturalny krem pod oczy, rzeczywiście sięgamy po produkt przyjazny naturze. Na szczęście większość producentów bardzo ceni sobie opinie klientów i nie chcąc stracić w ich oczach, starannie kontroluje wykorzystywane surowce.


Zobacz produkt:

naturalny krem pod oczy

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium