do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Ekologiczne opakowania na kosmetyki to duży krok w stronę dbania o środowisko 0
5016.jpg

Stan, w jakim obecnie znajduje się nasze środowisko naturalne to coś, o co powinien troszczyć się każdy i każda z nas. To nasza wspólna sprawa, do której powinniśmy poważnie podchodzić.

W związku z coraz poważniejszym zagrożeniem w tej kwestii pojawia się coraz więcej inicjatyw, które wspomagają działania na rzecz środowiska naturalnego. Przystępuje do nich wiele firm, między innymi tych zajmujących się produkcją kosmetyków. Jednym z takich producentów jest Mokosh Cosmetics, który podejmuje wiele działań, które mają zatroszczyć się o środowisko.

Jednym z takich działań jest podjęcie akcji Ziemia to dom, która ma na celu poszerzanie świadomości, a także pokazywanie możliwości zrównoważonego gospodarowania naturalnymi zasobami. Z pewnością ważnym elementem polityki Mokosh są ekologiczne opakowania na kosmetyki. Opakowania te, które wykonane są ze szkła, po zużyciu produktu mogą być wykorzystane na różne sposoby. W pierwszej kolejności zaleca się znalezienie dla tych opakowań ponownego zastosowania. Na przykład opakowanie, w którym jest naturalny krem pod oczy tej marki, może być wykorzystane jako pojemnik na inne kosmetyki, przyprawy, etc. Opakowania tych kosmetyków są trwałe i solidne, przez co umożliwiają pomysłowe i kreatywne ich wykorzystanie. Jeżeli jednak nie znajdziemy zastosowania dla tych opakowań, marka ta oferuje inne rozwiązania. W takim przypadku skorzystać można z innej opcji, jaką są Stacjonarne Punkty Odbioru Opakowań MOKOSH. Jest to sieć ponad 20 punktów w całej Polsce. Jest to z pewnością świetna inicjatywa, w którą zaangażować powinien się każdy, komu zależy na losie naszego środowiska. A zależeć na tym powinno każdej i każdemu, gdyż jest to nasz wspólny dom. Inicjatywy tego projektu dotyczą również mniejszej emisji CO2, rozwiązania dotyczące plastiku i papieru.

Ekologiczne podejście do produkcji kosmetyków to niezwykle ważne przedsięwzięcie, w które zaangażować powinno się jak największe grono ludzi, zarówno producentów, jak i konsumentów. Wspieranie marek, które podejmują się takich działań, to z pewnością dobre działanie dla środowiska.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium