do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Ekologia w codziennym życiu 0
2130.jpg

Dbanie o ekologię powinno dotyczyć wszystkich aspektów naszego życia. Pierwsza i najważniejsza sprawa to oczywiście dieta. 

Spożywanie sporej ilości wysoko przetworzonych produktów sprawia, że pogarsza się nasze zdrowie, lecz także produkujemy znacznie więcej odpadów. W trakcie produkowania wysoko przetworzonych produktów spożywczych wytwarzanych jest wiele szkodliwych odpadów oraz wzrasta emisja zanieczyszczeń do powietrza. Jednocześnie dbając o dietę złożoną z produktów pochodzenia naturalnego, wpływamy korzystnie na zdrowie całego organizmu. Równie ważny i duży wpływ na środowisko mają kosmetyki.

Kosmetyki bez parabenów mają bardzo korzystny wpływ na wygląd i stan skóry, jednocześnie będąc znacznie mniej szkodliwe dla środowiska. Wybierając naturalne serum warto więc zwracać uwagę na jego skład. Wszystkie składniki powinny być pochodzenia naturalnego. Tak samo sprawa powinna wyglądać przy wyborze innych kosmetyków. 

Naturalny krem do twarzy zawierający naturalne wyciągi z roślin, zapewni prawidłowe odżywienie skóry i jednocześnie ograniczy wpływ czasu i czynników zewnętrznych na cerę. Stosowanie kosmetyków konwencjonalnych poza możliwym szkodliwym wpływem na organizm, mają także wpływ na środowisko. Wynika to procesu produkcji kosmetyków, które mają wiele szkodliwych odpadów. W warunkach domowych może dbać o środowisko wykonując nawet codzienne czynności. Bardzo ważne jest prawidłowe segregowanie odpadów. Wyrzucanie śmieci wszystkich razem ogranicza możliwości recyklingu. 

Sprawia to, że odpady nadające się do powtórnego przetworzenia trafiają na wysypiska śmieci skąd nie trafią już do ponownego użytku. Bardzo wielki wpływ na środowisko ma także oszczędzanie wody. Codzienne mycie naczyń oraz pielęgnacja powinny przewidywać oszczędzanie wody. Zakręcanie kranu podczas mycia zębów ma bardzo duży wpływ, jeśli tylko policzyć ilości zmarnowanej wody podczas tej prostej czynności. Wszystkie nasze działania po niewielkich zmianach mogą być bardzo korzystne dla środowiska i ekologii.


Dowiedz się więcej:

naturalne serum

naturalny krem do twarzy

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium