do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Ecocert olej arganowy 0

Ecocert zostało stworzone po to, aby rozpowszechnić i wprowadzić do życia codziennego produkty tworzone w zgodzie z naturą, w sposób ekologiczny, z dbałością o środowisko naturalne. Organizacja powołana we Francji przez inżynierów rolnictwa, dziś stanowi o jakości produktów naturalnych, które zostały oznaczone jej logo. Tylko produkty, które przeszły bardzo ścisłą kontrolę i spełniły wszystkie wymogi do otrzymania miana ekologicznych, mogą posługiwać się takim znakiem jakości.

Czym więc są naturalne kosmetyki opatrzone znakiem Ecocert? Są to produkty, w których minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego, a minimum 50% tych składników musi pochodzić z upraw ekologicznych. Dodatkowo, minimum 5% wszystkich składników musi pochodzić z upraw ekologicznych.

Ecocert nadaje także certyfikat kosmetykom organicznym. W takim przypadku, dany produkt musi posiadać minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, z czego minimum 95% składników musi pochodzić z upraw ekologicznych. W całości, minimum 10% składników musi pochodzic z upraw ekologicznych. To niezwykle ważne dla wszystkich konsumentów, bowiem świadczy o bezpieczeństwie produktów kosmetycznych, a także zapewnia minimalny wpływ składników szkodliwych, mogących przedostać się do kosmetyku ze środowiska naturalnego. Na przykład olej arganowy pozyskany ze sprawdzonych, wiarygodnych źródeł, przebadany dermatologicznie i certyfikowany przez wysokiej klasy jednostkę certyfikującą, jak np. Ecocert, jest jednocześnie produktem całkowicie bezpiecznym, który nie stracił swoich składników odżywczych.

Kosmetyki bio stanowią niewielki procent na naszym rynku, jednakże z pewnością są warte swojej ceny i uwagi Klientów. Dzięki certyfikatowi kosmetyków organicznych konsumenci mają całkowitą pewność, że rośliny skażone pestycydami czy też innymi bardzo szkodliwymi i toksycznymi substancjami nie trafiły do ich kosmetyków. Dodatkowo, do składu takich kosmetyków nie zostały dodane żadne substancje chemiczne, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie i wygląd naszej skóry.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium