do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Dlaczego warto stawiać na kosmetyki naturalne

Być może niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, ale kosmetyki naturalne doczekały się nawet swojej oficjalnej i dość precyzyjnej definicji, która zawarta została w wytycznych opracowanych przez Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych powstałych przy okazji Komitetu Zdrowia Publicznego Rady Europy ( wrzesień rok 2000). Według tych wytycznych mianem naturalnego kosmetyku określać można produkty, które upiększają i pielęgnują skórę przy wykorzystaniu jedynie substancji pochodzenia naturalnego, nie wytwarzanych sztucznymi sposobami z dodatkiem składników chemicznych.

Za pochodzenie naturalne uważa się składniki wywodzące się z roślin, zwierząt czy substancji organicznych. Wszystkie składniki tworzące preparat naturalny muszą być nie tylko bezpieczne dla zdrowia i kondycji skóry, ale również dla środowiska naturalnego. Dodatkowo muszą być one uzyskiwane jedynie za pomocą wszelkich dostępnych fizycznych metod pozyskiwania substancji takich jak tłoczenie, ekstrakcja, filtracja, destylacja, suszenie i inne podobne procesy. Jeśli kosmetyk w swoim składzie zawiera choćby w niewielkiej ilości nawet jeden ze składników syntetycznych, nie może być on wówczas określany mianem naturalnego, gdyż zgodnie z definicją takim kosmetykiem nie jest.

Nie ma się jednak co oszukiwać, na świcie nie ma kosmetyku który daje oczekiwane rezultaty już po pierwszym użyciu, dlatego na wiele reklam należy spojrzeć z dużym przymrużeniem oka. Na dłuższy okres czasu najlepiej stosować naturalne kosmetyki, które z dnia na dzień będą nadawały skórze ładniejszego i bardziej promiennego, a co najważniejsze zdrowego wyglądu. Tym co przemawia na korzyść stosowania tylko preparatów naturalnych to fakt, że mogą być one stosowane przez każdego, niezależnie od wieku, płci czy rodzaju i problemów skórnych. Na rynku dostępnych jest coraz więcej naturalnych kosmetyków, w przystępnych cenach o wysokiej jakości i skuteczności.

Naturalny samoopalacz, olej arganowy i wiele innych. Mokosh - 100% kosmetyków natrualnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium