Mimo iż świadomość dotycząca jakości kosmetyków rośnie, to niestety duża liczba osób wciąż nie potrafi czytać etykiet i odróżnić prawdziwie naturalnego produktu, od tego nafaszerowanego bezwartościowymi środkami chemicznymi.
Czasami obecne w składzie czynniki nie tylko nie pomagają, ale wręcz działają na naszą niekorzyść. Udowodniono, że niektóre kosmetyki posiadają w sobie środki, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia, między innymi powodować alergie i podrażnienia. Kosmetyki naturalne zazwyczaj mają prosty i łatwy do zrozumienia skład. Nie jest tajemnicą, że im krótsza lista środków użytych do wyprodukowania kosmetyku tym lepiej. W trosce o zdrowie i młody wygląd warto zrobić porządki w swojej kosmetyczce.
Kremy, szampony i peelingi nafaszerowane zbędą chemią lepiej bez żalu wyrzucić niż nakładać na ciało. Pamiętajmy, że nasza skóra obficie wchłania nie tylko czynniki nawilżające i ujędrniające, ale także te szkodliwe. Czasami np. używanie balsamu o nieciekawym składzie, może powodować wysypki, lub inne nieprzyjemne reakcje skórne. Naturalne kosmetyki stawiają na czerpanie wszystkiego co najlepsze z roślin, kwiatów i owoców oraz innych organicznych produktów takich jak mleko czy miód.
Pielęgnacja twarzy za pomocą olejków
Twarz zasługuje na najwięcej uwagi jeśli chodzi o pielęgnację. To na niej widać bowiem pierwsze oznaki starzenia. Idealna pielęgnacja twarzy polega na dogłębnym oczyszczeniu, złuszczeniu martwego naskórka oraz zadbaniu o odpowiedni poziom nawilżenia. Naturalna opalenizna niewątpliwie dodaje nam uroku. Cera "muśnięta słońcem" wygląda świeżo i zdrowo. Nie należy jednak przesadzić z opalaniem twarzy, ponieważ narażenie jej na nadmierne działanie promieni słonecznych może prowadzić do przesuszenia. Jeśli naturalna opalenizna uzyskana przez nas, jest na zadowalającym poziomie, pielęgnacja twarzy powinna zostać wzbogacona o produkty z filtrem. Co robić w sytuacji gdy cera mimo usilnych starań pozostaje nieprzyjemnie sucha? Dobrym rozwiązaniem okazują się olejki roślinne. Wybór jest naprawdę bogaty. Olej z dzikiej róży, z pestek malin, winogron czy olej z dziurawca to tylko niektóre z produktów oferowanych przez rynek kosmetyczny. Olejki można stosować bez dodatków lub mieszać z ulubionym kremem. Efekty zazwyczaj pojawiają się bardzo szybko i przynoszą znaczącą poprawę wyglądu skóry.
Dowiedz się więcej: