do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Dla dobra skóry i planety
3926.jpg

Wielu osobom nasuwa się pytanie, stając przed szeroką gamą kosmetyków do wyboru… Dlaczego właściwie mam wybrać te naturalne?

Przede wszystkim dlatego, że są dobre dla osoby, która ich używa i dla planety, która żyje a właściwie na której my przecież żyjemy. Nie bez znaczenia jest tutaj też zasada zero waste przy ich tworzeniu. W rzeczywistości istnieje kilka badań naukowych potwierdzających szkodliwość niektórych substancji zawartych w kosmetykach. Przykładowo badanie przeprowadzone przez naukowców z University of California w Berkeley, zgodnie z którym parabeny mogą zwiększać ryzyko raka piersi, nawet przy bardzo małych dawkach. Pamiętamy, że parabeny są przechowywane w różnych powszechnie używanych produktach, takich jak szampony, kremy i mleczka do opalania.

W tym przypadku niezwykle ważne jest, aby nauczyć się czytać etykiety produktów i polegać tylko na firmach, które używają naturalnych składników, które przyjęły politykę przejrzystości i uczciwości i które, podobnie jak, np. polska marka Mokosh mają zrównoważone podejście do produkcji, które jest lepsze dla naszej planety.

Kosmetyki naturalne do twarzy czy całego ciała niezależnie czy to krem czy serum mają za zadanie pozytywnie oddziaływać na naszą skórę a nie zapychać ją dodatkowo zbędnymi i szkodliwymi substancjami. Dlaczego sami, kupują te produkty mamy sobie szkodzić? Trzeba otwarcie przyznać, że takie działanie mija się z celem. Składniki naturalnych kosemtyków są pochodzenia przede wszystkim roślinnego. Wszystkie formuły są testowane dermatologicznie, nie zawierają parabenów, wazeliny, kołków, sls, sles, silikonów ani barwników syntetycznych.

Szampon, żel pod prysznic, kremy do ciała, twarzy i produkty do higieny dzieci. Wybór jest nieograniczony, ale dlaczego wybrać kosmetyki naturalne? Odpowiedzi mogą być nieskończone, ale najważniejsze dotyczą wartości, jaką przykładamy do siebie i do świata, w którym żyjemy. Warto poświęcić kilka chwil więcej na wybranie tego co z jest w zgodzie z naszymi zasadami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium