do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Dla dbających o planetę - kosmetyki w duchu zero waste 0
4178.jpg

Mokosh z dumą nazywa się marką zero waste, której misją jest ciągłe poszukiwanie sposobów na to, jak pomóc naszej planecie i krzewienie świadomości ekologicznej oraz dotyczącej zrównoważonego rozwoju. Sprawdź, jakie dokładnie działania podejmujemy, żeby chronić naturę.

Wierzymy w szkło i papier

W Mokosh wierzymy, że najlepszym materiałem na opakowania kosmetyków jest szkło. Doskonale nadaje się do recyklingu, ale także ponownego wykorzystania. A dla tych, którzy nie mają na to pomysłu, stworzyliśmy sieć stacjonarnych punktów odbioru opakowań, m.in. w sklepach sprzedających artykuły ekologiczne i gabinetach kosmetycznych.

Szklane słoiczki i butelki pakujemy w karton, cieńszy niż standardowe opakowania. Używamy go również do pakowania zamówień ze sklepu internetowego, a żeby je zabezpieczyć, stosujemy papierową taśmę i wypełnienie w postaci drewnianej waty.

Drugie życie opakowań po kosmetykach

Nasi klienci to zauważają i doceniają - wystarczy poczytać opisujące nasz krem lub peeling opinie - wiele osób wspomina w nich nie tylko o skuteczności samego kosmetyku czy przyjemności z jego stosowania, ale także o opakowaniu, które jest wykonane ze szkła, estetyczne i doskonale nadaje się do ponownego użycia. Z tego co wiemy, nasze słoiczki bywają wykorzystywane do produkcji świec, do sadzenia kwiatów czy do przechowywania drobnych akcesoriów.

Zrównoważony rozwój - bo #ZiemiaToDom

Zero waste to jednak nie tylko opakowania. To także produkcja zgodna z ekologią, to korzystanie ze składników naturalnego pochodzenia, które pozyskiwane są w bezpieczny i nieszkodliwy dla natury sposób, to także dbałość o to, aby procesy produkcji przebiegały efektywny i zrównoważony sposób. Dotyczy to również linii gdzie produkujemy kosmetyki kontraktowe, tzw. marka własna, dla innych dystrybutorów.

Oprócz tego stale prowadzimy projekt #ZiemiaToDom, w ramach którego regularnie sprzątamy przestrzeń wokół nas, między innymi w lasach. Do tego samego zachęcamy też innych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium