do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Czym są kosmetyki organiczne? 0
1808.jpg

Zdrowie organizmu widoczne jest na pierwszy rzut oka już na twarzy. Wygląd naszej skóry, świadczy o kondycji całego ciała i jeśli jest ona zmęczona lub wygląda na zaniedbaną, warto jest zastanowić się nad poprawą tego stanu. Stosowanie jedynie kremu nawilżającego to już coś, jednak nadal to za mało aby zapewnić pełną i prawidłową pielęgnację twarzy.

Gdy przyjrzymy się nieco bliżej kosmetykom, których używamy codziennie, może okazać się, że składają się one głównie ze sztucznych, chemicznych składników. Zaczynamy więc szukać lepszej alternatywy i dopada nas zdezorientowanie pośród etykiet. Popularne są kosmetyki organiczne, lecz czym one tak naprawdę są? Różnią się one znacząco swoją zawartością i składem. W konwencjonalnych kosmetykach większość składników jest syntetycznie otrzymywanych i nie zawsze mają korzystny wpływ na naszą skórę. Kosmetyki bez parabenów z pewnością będą miały zdecydowanie lepsze efekty i korzystne właściwości.

Czym są kosmetyki organiczne

Naturalne serum do twarzy z substancjami aktywnymi, takimi jak naturalne oleje, ekstrakty roślinne, będzie niezwykle skuteczne i przede wszystkim czyste i wolne od pozostałości nawozów sztucznych lub pestycydów. Emulgatory to substancje, które łączą wodę z fazą olejową, a kosmetyki organiczne zawierają te pochodzenia roślinnego. Kosmetyki bez parabenów, charakteryzują się delikatnymi, jednak bardzo przyjemnymi zapachami z naturalnych wyciągów roślin i owoców lub olejków eterycznych. Podczas gdy substancje zapachowe konwencjonalnych kosmetyków, bardzo często są zbyt mocne i drażnią nasze zmysły, a nawet w najgorszych przypadkach mogą spowodować nieestetyczne podrażnienia i uczulenia. 

Konserwanty są potrzebne, by nasz kosmetyk mógł przez pewien czas nam posłużyć, bez rozwoju bakterii i grzybów. Najlepiej gdy są to całkowicie bezpieczne i naturalne substancje konserwujące, przebadane pod względem bezpieczeństwa. Ciekawostką może być fakt, że właściwie zachowane pH produkty, może wzmocnić trwałość produktu pielęgnacyjnego, takiego jak naturalne serum do twarzy.


Zobacz produkt:

naturalne serum

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium