do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Co warto wiedzieć o parabenach w kosmetykach 0
1866.jpg

Parabeny to substancje wykonywane na drodze procesów chemicznych. Poza kosmetyką niezwykle powszechnie stosowane są również w przemyśle farmaceutycznym czy spożywczym.

Substancje te stanowią konserwant chroniący produkty przed pleśnią czy drobnoustrojami. Ich zastosowanie pozwala na przedłużenie świeżości produktu nawet o kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy (w zależności od rodzaju i ilości zastosowanego parabenu). Ze względu na kontrowersje, jakie już od wielu lat krążą woków tych substancji, poddane zostały one niezliczonej ilości badań, w wyniku których ustalono podział na tak zwane dobre parabeny i parabeny szkodliwe - negatywnie oddziałujące na ludzki organizm.

Co warto wiedzieć o parabenach w kosmetykach

Jeśli chodzi o te parabeny, które oddziałują negatywnie na człowieka to tu prym wiodą zdecydowanie propyloparaben i butyloparaben, które jeśli zawarte są w kosmetykach w zbyt wysokim stężeniu, mogą być niebezpieczne dla zdrowia. W zdecydowanej większości kosmetyków drogeryjnych na liście składu można zauważyć dwa składniki będące parabenami - metyloparaben i propyloparaben, przy czym po licznych badaniach nie wykazano negatywnego wpływu tego pierwszego na ludzki organizm. Wybierając kosmetyki, jak postępować, aby uniknąć parabenów, albo przynajmniej znacznie zminimalizować ich stężenie w stosowanych przez siebie preparatach?

Zdecydowanie najefektywniejszym rozwiązaniem będą kosmetyki bez parabenów, wśród ekokosmetyków i kosmetyków naturalnych typu bio. Ciekawym rozwiązaniem mogą być kremy z lodówki, z kilkumiesięczną datą ważności, które całkowicie pozbawione są jakichkolwiek środków konserwujących. W przypadku toników do twarzy wolnych od konserwantów warto sięgać po te, które mają dużą ilość wyciągu z ogórka, rumianku czy różnej wody - naturalnego kosmetyku coraz bardziej popularnego w ostatnim czasie.


Dowiedz się więcej:

kosmetyki organiczne

naturalne serum do twarzy

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium