do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Jak używać peelingu do twarzy? 0

Niektórzy z nas zastanawiają się czasami, czy w ogóle jest sens używania peelingu i co on właściwie robi, jak działa i w ogóle czym jest ten cały peeling. Otóż zastanawiając się, po co powinno używać się peelingu, warto wyobrazić sobie, iż nasza skóra jest w ciągłym etapie rozwoju, przy czym stara, już niepotrzebna skóra, a właściwie tylko jej część, złuszcza się, tworząc martwy naskórek. Co więcej, warto też sobie uświadomić, iż mamy stałą styczność z różnymi zanieczyszczeniami w powietrzu, między innymi z kurzem. Wszystkie te drobne zanieczyszczenia i nasz martwy naskórek gromadzą się na naszej skórze, a nawet w niej, ponieważ skóra posiada również pory, w których gromadzi się najwięcej niepożądanych drobnych zanieczyszczeń i martwego naskórka. Niestety nie jesteśmy w stanie doczyścić tych zabrudzeń zwykłym żelem czy pianką do mycia twarzy i właśnie dlatego potrzebny jest nam peeling.
W jaki sposób działa peeling i czy jest nam potrzebny?
Peeling potrafi doczyścić wszelkie drobne zabrudzenia z naszej twarzy i także z porów, które na niej występują. W jaki sposób? Otóż przede wszystkim, peelingi można podzielić na dwa rodzaje – peelingi enzymatyczne i peelingi mechaniczne. Peeling do twarzy enzymatyczny rozpuszcza martwy naskórek i wszelkie zanieczyszczenia poprzez zawarte w swoim składzie enzymy. Taki peeling nakładamy na skórę i odczekujemy, żeby enzymy mogły zadziałać. Peeling mechaniczny działa natomiast z pomocą drobinek, na przykład zmielonych pestek roślin, które kiedy wcieramy w skórę, mechanicznie wybierają brud z naszej skóry.
Pielęgnacja skóry z użyciem peelingu
Oczywiście, żeby odpowiednio zadbać o swoją skórę twarzy, nie wystarczy tylko wykonywać regularne peelingi, ponieważ należy także dostarczać skórze różnych innych składników, na przykład poprzez używanie kremów do twarzy czy serum, a także dbając o mniejsze elementy twarzy, jak usta poprzez nakładanie balsamu do ust oraz oczy, a właściwie skóry pod oczami, którą możemy pielęgnować za pomocą specjalnego najlepszego kremu pod oczy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium