do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Dlaczego substancje konserwujące w kosmetykach są szkodliwe? 0

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto korzystać z kosmetyków naturalnych, to poniżej przedstawiamy Ci najważniejsze powody.

Produkty naturalne są przyjazne dla środowiska — produkty wykonane z konwencjonalnie wytwarzanych składników mają negatywny wpływ na środowisko. Produkcja chemikaliów używanych w produktach kosmetycznych powoduje, że te i wiele innych chemikaliów przedostaje się do powietrza i wody, a jeszcze więcej trafia do ścieku. Kiedy składniki naturalnych produktów zdrowotnych i kosmetycznych są uprawiane i produkowane, mniej chemikaliów jest wprowadzanych do powietrza i wody.

Brak podrażnień skóry — chemikalia, sztuczne barwniki i wypełniacze stosowane w produktach do pielęgnacji skóry i makijażu mogą powodować zaczerwienienie, podrażnienie i wypryski na skórze. Wiele osób jest nawet uczulonych na chemikalia powszechnie występujące w produktach wytwarzanych konwencjonalnie. Naturalny makijaż, produkty do pielęgnacji skóry i produkty do ciała działają z twoją skórą, a nie przeciwko niej.

Brak efektów ubocznych - Parabeny są stosowane w konwencjonalnie produkowanych produktach kosmetycznych jako konserwant w celu przedłużenia trwałości produktów. Parabeny są syntetykami i naśladują naturalne hormony organizmu. Wiele osób martwi się, że może to zmienić funkcje układu hormonalnego organizmu. Sztuczne składniki, takie jak parabeny, mogą pomóc wydłużyć okres przydatności do spożycia, ale mogą wystąpić skutki uboczne, które wciąż są odkrywane. Naturalne produkty zdrowotne i pielęgnacyjne wykorzystują naturalne konserwanty, takie jak ekstrakt z pestek grejpfruta, które nie wpływają na Twój organizm.

Lepsze i delikatniejsze z biegiem czasu — wiele naturalnych produktów działa lepiej niż ich tradycyjne odpowiedniki, ponieważ nie zawierają wypełniaczy ani substancji drażniących. I chociaż niektóre nienaturalne produkty mogą wydawać się działać lepiej za pierwszym razem, na dłuższą metę szkodliwe chemikalia, które sprawiają, że Twoja skóra jest czystsza lub włosy są gładsze, mogą w rzeczywistości powodować uszkodzenia.

Ogólna skuteczność - Naturalne rozwiązania dla Twojej skóry dostarczane przez ziemię są skuteczne od wieków. To wszystko, czego potrzebuje skóra, aby zachować zdrowie.

Zdrowsze dla niemowląt – produkty naturalne są o wiele zdrowsze dla niemowląt niż produkty konwencjonalne.

Stosowanie naturalnych produktów zapobiega również niepotrzebnemu narażeniu serca, mózgu i wątroby na niebezpieczne substance konserwujące w kosmetykach.

Koszt produktów naturalnych - Cóż, koszt produktów naturalnych zależy od ich składu i użytych składników, dlatego czasami może kosztować więcej niż ich zwykłe odpowiedniki. Produkty naturalne wykorzystują olejki eteryczne i ekstrakty, których produkcja kosztuje więcej. Ale w dłuższej perspektywie, biorąc pod uwagę korzyści dla skóry, produkt naturalny okazuje się tańszy w porównaniu ze zwykłymi produktami, co niekorzystnie wpływa na twoją skórę.

Dlatego już dziś zamień swoją maskę na ten produkt: Liftingująca maska do twarzy Owies i bambus 60 ml, a najlepsze serum z witaminą c, które świetnie Ci się przysłuży, będzie tylko jedno - Wygładzające serum do twarzy z bakuchiolem Owies i bambus 30 ml.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium