do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Zero waste i ecofriendly w branży kosmetycznej 0
5414.jpg Większość z nas w ostatnim czasie niejednokrotnie spotkała się z określeniami takimi jak "zero waste", czy "ecofriendly". Pojawiają się one jako element marketingu w wielu branżach, tym skuteczniejszy, im większa jest świadomość ekologiczna społeczeństwa.

Branża kosmetyczna również nie pozostaje obojętna na te najnowsze trendy. Produkcja kosmetyków w zgodzie z naturą z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednym z niekwestionowanych liderów w tej kategorii jest firma Mokosh.

Od początku swojego istnienia marka Mokosh kładzie bardzo duży nacisk na jakość surowców stosowanych przy produkcji. Receptury jej kosmetyków powstają w oparciu wyłącznie o naturalne wyciągi, ekstrakty botaniczne i zimnotłoczone oleje. Co bardzo ważne, są to produkty w stu procentach wegańskie. Przy ich produkcji nie wykorzystuje się żadnych surowców odzwierzęcych. Preparaty nie są też oczywiście testowane na zwierzętach.

Dzięki dostępności kosmetyków w sklepie internetowym marki, każdy klient bez wychodzenia z domu może zamówić kosmetyki naturalne online. Sprzedaż internetowa pochłania mniej surowców niż prowadzenie tradycyjnego sklepu, co stanowi kolejny ukłon w stronę ekologii.

Wszystkie produkty marki Mokosh są dostępne w szklanych opakowaniach, wytwarzanych w duchu zero waste. Sam producent zachęca do wykorzystania ich ponownie, na przykład jako pojemników na przyprawy, doniczek, czy świeczników. Z myślą o tych, którym brakuje kreatywności na samodzielne powtórne wykorzystanie opakowań po kosmetykach powstały stacjonarne punkty odbioru opakowań. Każdy klient może też odesłać opakowania po kosmetykach Mokosh na podany adres.

Marka Mokosh poszła jeszcze o krok dalej w promowaniu ekologicznych kosmetyków. Oferuje swoim partnerom możliwość sprzedaży swoich kosmetyków pod ich własnym logo. Stworzona w ten sposób marka własna to świetny sposób na dotarcie do jeszcze szerszego grona klientów, a tym samym zwiększenie dostępności naturalnych kosmetyków i propagowania świadomych decyzji zakupowych.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium