do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Zalety wspierania marek biorących pod uwagę ruch zero waste 0
4640.jpg

Ruch zero waste z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i coraz chętniej wcielany w życie. Jego głównym celem jest branie pod uwagę tego, w jaki sposób podejmowane decyzje i działania wpływają na środowisko.

Skupia się on głównie na jak największym ograniczaniu odpadów i zminimalizowaniu niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne. Ruch ten wcielany jest przez wiele firm, w tym także tych zajmujących się produkcją kosmetyków. Wspieranie takich marek poprzez wybór ich produktów jest z pewnością czymś, co może przyczynić się do wielu pozytywnych rezultatów.

Ruch ten podejmuje wiele działań w kierunku tego, aby produkcja kosmetyków przebiegała w jak najbardziej ekologiczny sposób. Wykorzystywanie tylko naturalnych składników, zrównoważona produkcja, brak testowania na zwierzętach i ekologiczne, szklane opakowania są na pewno godnymi pochwały i naśladowania działaniami, które powinno się wspierać i rozpowszechniać. Opakowania, pozostawione po zużyciu, nie powinny się marnować. Rekomenduje się w pierwszej kolejności powtórne ich wykorzystanie do innego celu i znalezienie im innych funkcji. Jeśli jednak nie jest to możliwe, powinno się oddać opakowania do recyklingu. Marka Mokosh oferuje różne niespodzianki i zniżki w zamian za powtórne oddanie opakowań po zużytych kosmetykach.

Marka własna
Mokosh ma w swojej ofercie wiele świetnych kosmetyków, które wyprodukowane zostały zgodnie z tymi zasadami. Zawierają one w pełni naturalne składy, zostały wyprodukowane etycznie, a ich opakowania nadają się do ponownego wykorzystania lub przetworzenia. Przykładem takiego kosmetyku jest zawierający wyciąg z lukrecji Wypełniający krem do biustu MOKOSH icon Wanilia z tymiankiem, który nie tylko wyraźnie ujędrnia skórę i poprawia jej elastyczność, ale także dogłębnie ją nawilża i wygładza oraz redukuje przebarwienia. Jest również oczywiście w ekologicznym opakowaniu, które nadaje się do recyklingu i powtórnego wykorzystania.

Wspieranie marek, które kierują się proekologicznymi postawami jest z pewnością czymś dobrym, czymś, co może zmienić sposób podejścia do produkcji kosmetyków, a także ponownego wykorzystywania ich opakowań.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium