Wybieraj kosmetyki bez szkodliwych substancji 5

Wszystkiemu winny jest niewłaściwy skład produktu. Czego należy więc unikać w kosmetykach, by nie pogarszać kondycji naszej cery?

Pierwszym składnikiem, który często powoduje podrażnienia, to SLS, czyli inaczej Sodium Lauryl Sulfate. Jest to niedrogi, syntetyczny detergent, który powoduje, że szampon, żel pod prysznic i mydło w płynie przyjemnie się pieni. Często jednak jest sprawcą przesuszenia skóry, ponieważ usuwa ochronną warstwę lipidową naskórka. Jego pochodną jest SLES -Sodium Laureth Sulfate, nieco łagodniejszy, ale również ma działanie drażniące i wysuszające.
Oleje silikonowe takie jak: Dimethicone, Dimethiconol Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Lauryl methicone copolyol oraz oleje mineralne: mineral oil, paraffinm, paraffinum liquidum, um oil, petrolatu vaselinum flavum, paraffin nie wchłaniają się, zostając na skórze i zaburzając wymianę metaboliczną i utrudniającą jej oddychanie. Powodują także powstawanie zaskórników. PEG (glikole polietylenowe) i PPG (glikole polipropylenowe) , Edta, formaldehyd - to również produkty potencjalnie szkodliwe, których powinniśmy nie stosować bezpośrednio na skórę. Parabeny takie jak methylparaben, ethylparaben, butylparaben powodują silne reakcje alergiczne. Prowadzone są także badania, na ile niektóre z tych kosmetyków są kancerogenne. Warto więc unikać tych składników.

Kosmetyki bez parabenów to gwarancja zdrowej pielęgnacji. Naturalne wyciągi z owoców i roślin, bogate kompleksy witamin, minerałów i składników odżywczych, z dodatkiem naturalnych olei najlepiej zadbają o nawilżenie i odżywienie naszej cery, nie powodując przy tym niepożądanych reakcji. Rzadko o tym myślimy w ten sposób, ale musimy mieć na uwadze, że skóra jest najbardziej rozległym narządem naszego ciała, warto wiec zadbać o nią jak najbardziej świadomie i odpowiednio.

Przetestuj nasze kosmetyki naturalne np: naturalny balsam brązujący czy olej z pestek malin.

Komentarze do wpisu (5)

1 grudnia 2021

Uketuyay Oqikaa izf.icmm.mokosh.pl.jed.ci http://slkjfdf.net/

1 grudnia 2021

Uvdice Ornamap vec.thes.mokosh.pl.gec.fu http://slkjfdf.net/

1 grudnia 2021

Iiwohec Anivah wqo.uetz.mokosh.pl.diy.tk http://slkjfdf.net/

1 grudnia 2021

http://slkjfdf.net/ - Oryeweqod Awicuyon tnk.noju.mokosh.pl.giu.ox http://slkjfdf.net/

1 grudnia 2021

http://slkjfdf.net/ - Ezubirox Edidju bfn.sgge.mokosh.pl.dak.po http://slkjfdf.net/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl