do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Szukasz alternatywy dla typowych produktów z drogerii? Odwiedź nasz sklep internetowy z kosmetykami 0
4176.jpg

Ostatnio można zauważyć wyraźny wzrost świadomości dotyczącej sposobów pielęgnacji i jednocześnie wpływu produktów kosmetycznych na naturę.

Jak w czasach mody na ekologię odróżnić prawdziwie naturalne kosmetyki od tych, które tylko wykorzystują dobrą sławę roślinnych składników?

Czym różnią się kosmetyki naturalne od drogeryjnych?

Masło do ciała z olejkiem jojoba, serum z olejkiem arganowym, krem pod oczy z zieloną herbatą... brzmi kusząco. Nazwy ziół, owoców czy roślinnych olejków budzą nadzieję, że dany kosmetyk odda nam wszystko to, co najlepsze w naturze, uczyni skórę jędrną i witalną, zatrzyma procesy starzenia albo w wersji minimum – przynajmniej nie zaszkodzi. Tymczasem nawet z tym ostatnim bywa różnie.

Mimo że wciąż brakuje precyzyjnych regulacji prawnych dla kosmetyków naturalnych, przyjęło się, że za takie mogą być uważane produkty tworzone ze składników roślinnych, mineralnych, zwierzęcych lub ich mieszanin, pozyskane bez szkody dla zwierząt. W idealnej wersji powinny one być też starannie przebadane pod kątem potencjalnych zanieczyszczeń oraz działania alergennego, a także pozyskane wyłącznie za pomocą metod fizycznych. Jeśli do tego ich opakowania są wykonane z materiałów podlegających recyklingowi (i to nie z plastiku), możemy mówić o kosmetykach naturalnych i ekologicznych zarazem.

To podstawowa różnica między kosmetykami naturalnymi a typowymi drogeryjnymi, w których znajdują się substancje wytworzone syntetycznie i w taki też sposób przetwarzane. Część z takich sztucznych, tańszych w produkcji składników, uważana jest za niebezpieczne. Ich długotrwałe stosowanie może naruszać barierę ochronną skóry i w dłuższej perspektywie dawać efekt przeciwny od tego, w jakim celu je kupujemy.

Nasza deklaracja naturalności

W Mokosh staramy się każdego dnia, by dać Ci skuteczną, przyjemną w stosowaniu alternatywę dla kosmetyków drogeryjnych. Szukamy skutecznych w działaniu, pochodzących z natury składników, dbamy o źródło ich pozyskania, stosujemy bezpieczne i ekologiczne opakowania. Zasady te stosujemy zarówno w produkcji naszych własnych kosmetyków, jak i tych, które produkujemy na zlecenie innych podmiotów - private label.

Jeśli chcesz poznać produkty Mokosh lepiej, przyjrzeć się składom, poznać konsystencję, odwiedź nasz stacjonarny sklep z naturalnymi kosmetykami Warszawa. A jeśli nie po drodze Ci do Warszawy - zapraszamy do sklepu online.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium