do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Producent kosmetyków naturalnych 0
2096.jpg

Na rynku istnieje wiele marek posiadających w swojej ofercie kosmetyki ekologiczne i naturalne. 

Z roku na rok stają się one coraz bardziej popularne, ponieważ rośnie wzrost świadomości na temat produktów, które wybieramy, kupujemy i używamy. Decyzje o zakupie podejmujemy bardziej świadomie, zwracamy uwagę na skład i pozytywne efekty, które przyniesie nam dany produkt. Interesuje nas również to, w jakich warunkach odbywa się ich produkcja oraz czy producent kosmetyków naturalnych swoje produkty testuje na zwierzętach.
Powodów, aby lepiej zainteresować się tym, skąd pochodzi i jak powstał produkt, który kupujemy, jest wiele. W końcu nikt z nas nie chciałby używać produktów, wytwarzanych przez firmę, która ma na swoim koncie wiele grzechów.

Jednak w jaki sposób dowiedzieć się o tym, czy działania danego producenta są etyczne? Przecież większość z nich nie umieszcza informacji o nietestowaniu na zwierzętach na opakowaniu. Jeżeli nie mamy pewności co do polityki danej marki, wystarczy pogrzebać nieco w internecie i poszukać, które kosmetyki są tzw. “cruelty free”. W sieci znajdziemy wiele stron internetowych zajmujących się układaniem list kosmetyków wolnych od cierpień.

Większa świadomość konsumentów to nie tylko rosnący trend, ale i konieczność. Interesując się tym, w jaki sposób powstały produkty, które kupujemy, wymuszamy na producencie podejmowanie kroków korzystnych dla nas, otoczenia i środowiska. Dlatego, kiedy następnym razem będziemy wybierać nowy balsam brązujący, zwróćmy uwagę na jego skład, upewnijmy się, czy nie ma tam składników, które wpływają niekorzystnie na stan naszej skóry. Sprawdźmy również jaką polityką kieruje się marka go produkująca. Używanie kosmetyków zgodnych z naszą etyką, z dobrym składem, który przyniesie naszej skórze korzyści, zamiast ją niszczyć, z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i sprawi, że dołożymy własną cegiełkę do rosnącej świadomości konsumenckiej.

Marka MOKOSH nie tylko nie testuje swoich produktów na zwierzętach, troszczy się również o środowisko naturalne. Stworzyła projekt #ZiemiaToDom, który ma na celu poszerzanie świadomości oraz ukazywaniu możliwości w zakresie ochrony środowiska. Swoje produkty sprzedaje w szklanych opakowaniach, dzięki temu wspierając ruch zero waste mający na celu ograniczenie produkcji plastiku. Dlatego, jeżeli szukasz kosmetyków wykonanych z naturalnych składników, dobrej jakości, które są bezpieczne dla środowiska, produkty firmy MOKOSH okażą się najlepszym wyborem.


Zobacz więcej:

balsam brązujący

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium