Kosmetyki naturalne to co raz częściej wybierane produkty na naszym rynku. Przez zastosowane w nich składniki pochodzenia roślinnego, odzwierzęcego lub mineralnego mają na celu w jak najmniej inwazyjny sposób poprawić kondycję naszego ciała.
Producenci prześcigają się w procedurach składów swoich wyrobów, gdzie głównym mottem jest zastosowanie jak najmniejszej ilości niepotrzebnej i szkodliwej chemii. Wśród kosmetyków naturalnych można wyróżnić kilka ich rodzajów:
- opartych jedynie na składnikach pochodzenia roślinnego, gdzie nawet bardzo wrażliwa na substancje w nich zawarte skóra, może być właściwie odżywiona i nawilżona. Marka Mokosh wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych klientów, ma w swojej portfolio kremy oparte o oleje roślinne: arganowy, jojoba, sezamowy czy kokosowy. Wszystkie są bogatym źródłem kwasów Omega-3, a także witaminy E, niezbędnych dla zdrowej i dobrze nawilżonej skóry. Ich dużą zaletą są również ekstrakty z owoców, które nadają im piękny, naturalny zapach, który jest niczym aromaterapia dla napiętej skóry. Figa, pomarańcza, czy zielony ogórek - wśród wielu zapachów wpływać będzie kojąco i odprężająco nie tylko na skórę ale również na zmysły. Wśród tych kosmetyków znajdziecie również balsam brązujący, który w naturalny sposób dzięki ekstraktowi z niepokalanka pospolitego nadaje piękny odcień opalenizny.
- oparte na składnikach roślinnych i zwierzęcych, gdzie pozyskiwane są jedynie z żywych organizmów zwierzęcych bez zadawania im cierpienia, w tym między innymi lanolinę, wosk pszczeli, mleczko pszczele czy mleko i jego pochodne. Ponadto dopuszcza się stosowanie barwników pochodzenia naturalnego. Nie mogą być natomiast sztucznie perfumowane. Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych przy Komitecie Zdrowia Publicznego Rady Europy wyznaczył także surowce kosmetyczne bezwzględnie zakazane podczas produkcji kosmetyków naturalnych. Do takich surowców zaliczono: aromaty i barwniki syntetyczne; pochodne ropy naftowej (np. wazelina, parafina, olej mineralny); parabeny; silikony; karbomery oraz konserwanty nieidentyczne z naturalnymi.
- oraz dodatkowo oparte na występujących w przyrodzie minerałach, charakteryzują się jednak krótkimi i bardzo dobrymi składami. Są to kosmetyki oparte na naturalnych - minerałach, które zostały stworzone przez naturę. W zależności od rodzaju produktu, w jego skład wchodzą różne minerały. Pudry i podkłady zwykle składają się z miki (Mica), dwutlenku tytanu (Titanium Dioxide), tlenek cynku (Zinc Oxide), glinka (Kaolin), stearynian magnezu (Magnesium Stearate) oraz dodatkowych składników, np. nawilżających, czy barwników. Zmielone minerały bardzo dobrze nakładają się na skórę oraz ładnie wtapiają, dzięki czemu wyglądają naturalnie i nie powodują zatykania porów. Dodatkowo zawartość filtrów mineralnych, czyli dwutlenku tytanu i tlenku cynku, sprawia że kosmetyki sprawdzają się również jako ochrona anty UV
Kwestią całkowicie oczywistą i bezsporną jest to, że kosmetyki naturalne nie powinny być testowane na zwierzętach i na terenie Europy jest to uregulowane przez dyrektywę unijną dotyczącą takich testów.
Obecnie w każdej drogerii czy nawet markecie można znaleźć ogrom kosmetyków, które na etykiecie mają dopisek „kosmetyki naturalne”, „kosmetyki bio” , etc... Nie zawsze jest to jednak prawda. Wielu producentów kosmetyków wyczuwa trendy i informuje swoich odbiorców o nowej naturalnej linii kosmetyków. Niestety często jest to jedynie inspiracja naturą lub naturalnym składnikiem, a same kosmetyki zawierają jedynie marny dodatek roślinnego surowca. Dlatego przy wyborze kosmetyków naturalnych należy świadomie czytać składy i sprawdzać składniki zawarte w wybieranych przez nas produktach. Dziś nie jest to trudne, gdyż niemal każdy posługuje się telefonem z dostępem do Internetu, a to studnia bez dna w poszukiwaniu szczegółowych informacji na temat każdego producenta, produktu czy surowca. Używanie ekologicznych, naturalnych kosmetyków jest rzeczą godną pochwały, ale oprócz ekologii ważna jest jeszcze jedna kwestia: zawsze w miarę możliwości staram się wybierać polskie produkty.
Marka Mokosh – jako producent kosmetyków naturalnych wyróżnia się od konkurencji bezkompromisowym podejściem, dbałością o szczegóły i elastycznością w podejściu do współpracy. Oprócz swoich kosmetyków pod Brandem MOKOSH, producent przyjmuje zlecenia produkcji kontraktowej dla innych marek kosmetycznych i z przeznaczeniem na różne rynki.
W celu uzyskania szerszych informacji lub złożenia zamówień B2B skontaktuj się z nami.