do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Pielęgnacja w duchu zero waste 0
Stosowanie w swoim codziennym życiu zasad zero waste czasem wymaga podejmowania ważnych decyzji na przykład w trakcie dokonywania zakupów.

Zero waste to sposób codziennego funkcjonowania, który zakłada ponowne używanie zużytych opakowań, niemarnowanie żadnych produktów i tym samym znaczące ograniczanie ilości produkowanych śmieci. Bardzo istotne jest więc świadome dokonywanie wszystkich zakupów w taki sposób, aby opakowania nadawały się do ponownego wykorzystania lub ewentualnego przetworzenia oraz wprowadzenia na rynek na nowo. Zero waste w świadomej pielęgnacji to przede wszystkim wybieranie kosmetyków znajdujących się w szklanych opakowaniach. Pozwala to na wykorzystanie słoiczków po wykorzystaniu całej ich zawartości. Szklane słoiczki po kosmetykach nadają się do przechowywanie samodzielnie zrobionych produktów pielęgnacyjnych, płatków kosmetycznych i wielu innych rzeczy, które tylko się do tych opakowań zmieszczą. Kosmetyki ekologiczne to doskonały wybór, ponieważ ich cały proces produkcyjny nie wpływa szkodliwie na otaczające środowisko i pomaga zmniejszać zły wpływ działalności człowieka na jego stan. Kosmetyki ekologiczne zawierają również szereg substancji aktywnych o naturalnym i ekologicznym pochodzeniu, dzięki czemu mogą świetnie wpływać na stan skóry i efektywność całej pielęgnacji. Na przykład najlepszy krem pod oczy z zielona herbatą, który jest kosmetykiem ekologicznym, może doskonale wpłynąć na stan i wygląd tej delikatnej części twarzy.
Jednak, aby nawet najlepszy krem pod oczy mógł dobrze zadziałać, warto zastosować metodę wklepywania go lekko palcami, pobudzając w ten sposób mikrokrążenie i dotleniając skórę. Zachowywanie zasad zero waste na co dzień i w pielęgnacji nie jest więc tak bardzo trudne i nieosiągalne, jak jeszcze parę lat temu. Najważniejszy jest właściwy wybór poszczególnych produktów, które będą ekologiczne i w opakowaniach szklanych. Świadome podejmowanie codziennych decyzji i dokonywanie ekologicznych wyborów to sposób na zero waste w życiu.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium