do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Parabeny w kremach drogeryjnych i ekologicznych 0
288.jpg

Skład kosmetyków dostępnych w sklepach, drogeriach i sklepach internetowych jest bardzo różny. W zależności od marki kosmetyków oraz ich linii możemy zaobserwować cały przekrój substancji, które można znaleźć w składzie produktów kosmetycznych. 


Najbardziej szkodliwe z nich, które staramy się wyszukać w składzie podanym na opakowaniu to parabeny, silikony, barwniki i substancje zapachowe. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż te substancje bardzo często powodują różnego rodzaju podrażnienia skórne oraz reakcje alergiczne. Dlatego też tak często poszukujemy produktów kosmetycznych, które byłyby wolne od substancji szkodliwych.


Producent kosmetyków naturalnych opracował skład swoich produktów kosmetycznych w taki sposób, aby nie zawierały one żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które mogły by być powodem podrażnień skóry czy też reakcji alergicznych. Są to zawsze kosmetyki wyprodukowane z najwyższej jakości składników, doskonałych substancji aktywnych i bardzo wyselekcjonowanych produktów, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo osobom stosującym tego rodzaju kosmetyki i nie dopuścić do żadnych podrażnień i uszkodzeń skóry. Jednocześnie, są to również kosmetyki w pełni bezpieczne dla alergików i osób z różnego rodzaju chorobami skórnymi. 


Dzięki zastosowaniu ekologicznych substancji, każde naturalne serum, krem do twarzy, maseczka, czy choćby nawet balsam brązujący są skomponowane tak, aby nie powodowały reakcji alergicznych czy innego rodzaju podrażnień.
Jak potwierdza producent kosmetyków naturalnych MOKOSH , największym problemem produktów, w których znajdują się parabeny jest to, że powodują sine alergie i podrażnienia skóry. Parabeny to substancje konserwujące, które mają za zadanie chronić kosmetyk przed bakteriami i grzybami, a więc skutecznie je zwalczają. Tym samym, ich silne działanie jest obserwowane również na naszej skórze i staje się powodem tak silnych reakcji. Im większe stężenie pewnych substancji chemicznych bądź połączenie ich w składzie kosmetyków, tym reakcja alergiczna może być większa lub mniejsza. Nie dotyczy to jednak kosmetyków, w których nie zastosowano parabenów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium