do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Olej z arganu

Olej arganowy pozyskuje się z owoców Arganu - drzewa rosnące w cudownym Maroku. Właściwości arganu już od bardzo wielu lat są znane tamtejszej ludności i wykorzystywane z pełnej krasie. Od niedawna, jego drogocenne właściwości poznaje także cała reszta świata.

W oleju arganowym znajdują się niemal wyłącznie substancje, które wykazują zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a także urodę. Najwyższa znana zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, w których aż 80% to kwas oleinowy i linolowy, z czego aż 37% stanowi kwas linolowy, który jest nam niezbędny do zdrowia, a człowiek nie jest w stanie wyprodukować go samodzielnie. W bogatym składzie tego cudownego oleju znajduje się 1% innych, równie ważnych substancji. Należą do nich m. in.: fitosterole, alkohole triterpenowe, tokoferole (witamina E), związki węgla, karotenoidy i ksantofile.

Tokoferole znane są przede wszystkim ze swoich imponujących właściwości przeciw utleniającym, zwalczającym wolne rodniki, co skutecznie zabezpiecza naszą skórę przed szkodliwym czynnikami zewnętrznymi. Fitosterole cenimy za ich właściwości przeciwnowotworowe i zapobiegające starzeniu się komórek. Alkohole triterpenowe posiadają ogromną ilość pozytywnych oddziaływań na nasze zdrowie i urodę. M. in. chronią skórę, wspomagają jej regenerację i gojenie się, dezynfekują, a także stymulują komórki do szybszego namnażania się i opóźniają procesy starzenia.

Świadomy producent kosmetyków naturalnych wykorzystuje wszystkie te właściwości oleju arganowego do wytwarzania organicznych produktów kosmetycznych. Kosmetyki organiczne mają bowiem szczególne właściwości i zdecydowanie silniej oddziałują na naszą urodę, niż kosmetyki zawierające wiele chemicznych dodatków. W kosmetyce coraz częściej wykorzystuje się te wspaniałe właściwości oleju arganowego i jego bogatego składu, dzięki czemu nasza skóra staje się coraz piękniejsza, bez konieczności dostarczania skórze substancji dla niej szkodliwych. Naturalne składniki są bowiem najlepszym i najskuteczniejszym kosmetykiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium