do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Nie daj się zwieść - korzystaj z natury 0
3924.jpg

Nasza skóra pochłania do 60% tego, co na nią nakładamy. Kiedy bardziej zainteresujesz się podejmowaniem zdrowszych decyzji dotyczących rutyny urody, najprawdopodobniej szybko zauważysz, że zdrowa skóra często równa się kosmetyki ekologiczne, naturalne, bez chemii.

W większości krajów użycie terminu naturalny nie jest w żaden sposób regulowane. Zasadniczo możesz twierdzić, że każdy produkt jest naturalny, nawet jeśli jest daleki od niego. Produkt kosmetyczny może zawierać składniki pochodzenia naturalnego, które są wysoce przetworzone, a nawet potencjalnie szkodliwe.

Na rynku są jednak świetne kosmetyki naturalne, wystarczy odnaleźć odpowiednią markę, producenta czy sklep internetowy z kosmetykami tego rodzaju. Kluczem jest odczytanie składników. Składniki są wymienione od najwyższego procentu do najniższego. Jeśli nie rozumiesz listy INCI i naukowych nazw składników, poszukaj certyfikatu kosmetyków naturalnych lub skorzystaj z aplikacji.

Co z naturalnymi składnikami? Najczęstszym naturalnym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry jest woda. Inne naturalne składniki to sól, glina, dzikie rośliny botaniczne, jagody i liczne zioła mające szerokie spektrum zastosowania zwłaszcza w kosmetyce i pielęgnacji. Wybierając produkt do pielęgnacji skóry, warto więc szukać tych z najwyższym procentem naturalnych składników z certyfikatem. Jeśli ma składniki organiczne, jest to plus.

Przerażającą praktyką w branży kosmetycznej jest często nazywanie czegoś daną nazwą tyko dlatego że ma w składzie daną substancję, które jednak jest tylko cząstką na długiej liście składu... Często zdarza się, że masowy produkt do pielęgnacji skóry zawiera wręcz szczątkowy procent aloesu, a mimo to można go oznaczyć jako „balsam z aloesu”. W rzeczywistości często jest to tak niewielka ilość składnika, że ​​w żaden sposób nie przynosi korzyści skórze. Tymczasem konsument uważa, że ​​jest to korzystny, a nawet naturalny produkt, nawet jeśli jest wypełniony syntetycznymi składnikami.

Miej oko na listę składników i szukaj certyfikatów. Jeśli nie chcesz poświęcać na to czasu, istnieje aplikacja do wykonania pracy za Ciebie. Warto być bezpiecznym i zadbać o skórę prawdziwie naturalnym składem. Szukaj potwierdzonych producentów i marek. Warto tu zwrócić uwagę na markę mokosh, która oprócz naturalnych składów, kosmetyki tworzy korzystając z zasady zero waste.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium