do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Na czym polega produkcja kontraktowa kosmetyków? 0
2954.jpg

W trosce o dobro klienta producenci preparatów kosmetycznych muszą przestrzegać niezwykle szczegółowych regulacji i wytwarzać standaryzowane, powtarzalne produkty o ścisłej recepturze.

Bardzo istotną rolę odgrywa również regularne testowanie próbek produktów pod kątem zawartości substancji czynnych, oraz zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych. Wymaga to obszernego zaplecza technicznego oraz wyspecjalizowanego laboratorium, co wiąże się ze znacznymi kosztami.

W jaki sposób drobni producenci wytwarzający np. kosmetyki bez parabenów, krem do biustu czy naturalne serum pod oczy radzą sobie z tym wyzwaniem? W sukurs przychodzi im tzw. produkcja kontraktowa, która umożliwia dostarczenie klientom produktów bardzo wysokiej jakości mimo braku kompletnego wyposażenia produkcyjnego.

Polega to na tym, że producent ekologicznych kosmetyków zawiera umowę z firmą posiadającą kompletne linie produkcyjne, nowoczesne wyposażenie, patenty, technologie, laboratoria i specjalistyczny personel. Dzięki temu preparaty wytwarzane są przez profesjonalny podmiot na ściśle ustalonych zasadach, i według precyzyjnej receptury, a wytworzone kosmetyki podlegają ścisłej kontroli dzięki kontroli próbek w specjalistycznych laboratoriach. Produkcja kontraktowa pozwala drobnemu wytwórcy, który opracował znakomitą recepturę, oferować klientom znakomity krem do biustu, czy kosmetyki bez parabenów i konserwantów, odpowiednie dla osób z alergiami.

Z kolei właściciel zaplecza technicznego jest w stanie utrzymywać w doskonałej kondycji bardzo drogi sprzęt i utrzymywać wykwalifikowany personel, oraz wciąż podnosić jakość oferowanych usług i rozwijać produkcje. Świadczenie usług wymagających specjalistycznego wyposażenia dla różnych podmiotów, np. firm kosmetycznych, farmaceutycznych czy żywnościowych, pozwala mu na regularny dochód, pozwalający na ponoszenie ogromnych kosztów związanych z obsługą technologiczną outsourcingu.

To właśnie produkcja kontraktowa pozwala dbającym o wygląd i zdrowie użytkownikom nabyć w sklepie internetowym specjalistyczny krem do biustu, kosmetyki bez parabenów, czy też maści dla alergików.


Zobacz więcej:

krem do biustu

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium