do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Na co zwracać uwagę przy zakupie naturalnych kosmetyków 0
1864.jpg

Ze względu na ich dobroczynne działanie, niskie ryzyko wystąpienia alergii i pozbawienie sztucznych, niezbyt zdrowych dla skóry dodatków, coraz więcej kobiet świadomie wybiera kosmetyki naturalne.

Niestety, ze względu na znaczący wzrost popularności kosmetyków naturalnych oraz ekologicznych, coraz więcej producentów oszukuję, oznaczając swoje wyroby jako naturalne, choć nie do końca w rzeczywistości takie są. Dlatego też warto wiedzieć, na co w szczególności należy zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków naturalnych. Co prawda pod względem prawnym nie powstała jeszcze oficjalna definicja tego, czym kosmetyk naturalny jest, jednak kierując się własnym rozsądkiem można wybrać ten najlepszy i najbardziej naturalny produkt dostępny na rynku.

Na co zwracać uwagę przy zakupie naturalnych kosmetyków

Ze względu na brak precyzyjnych prawnych określeń przed ostatecznym dokonaniem zakupu warto przede wszystkim zapoznać się z etykietą, którą posiadać musi każdy kosmetyk (bez tego nie trafiłby do sprzedaży). Zgodnie z nazwą w kosmetykach naturalnych powinny dominować naturalne surowce roślinne i mineralne - im jest ich więcej tym zdecydowanie lepiej. Warto także wiedzieć, że w kosmetykach naturalnych dopuszczane jest wykorzystanie niektórych konserwantów - jednak mogą być one wykorzystane w bardzo minimalnych ilościach, które pozwolą na przedłużenie trwałości produktu. 

Warto zwracać też uwagę, czy na etykiecie nie znajdują się sprzeczne informacje. To bardzo wyraźny sygnał mówiący o tym, że być może produkt nie jest taki, jakim próbuje promować go producent. W naturalnych kosmetykach pod żadnym pozorem nie powinny się znaleźć szkodliwe substancje ropopochodne (wazelina, olej parafinowy) oraz składniki pochodzenia zwierzęcego, które nie są pozyskiwane w sposób naturalny.


Zobacz produkt:

naturalny krem pod oczy

naturalny krem do twarzy

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium