do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Mokosh – fantastyczne kosmetyki ekologiczne i dbanie o naturę 0
3992.jpg

Z roku na rok zwracamy coraz większą uwagę na urodę, a rynek kosmetyków swym ogromem zarówno zachwyca, jak i nieco przeraża, gdyż łatwo się na nim pogubić, szczególnie jeżeli mowa o najnowszych trendach.

W ostatnim czasie wielkim hitem stały się kosmetyki marki Mokosh, która troszczy się i o ludzi, i o przyrodę, produkując najlepsze kosmetyki i wdrażając rozwiązania bazujące na filozofii zero waste.

Kosmetyki ekologiczne najwyższej jakości – charakterystyka

Kosmetyki marki Mokosh reprezentują rodzinę produktów inspirowanych naturą, posiadających status kosmetyków organicznych. Trzeba bowiem wiedzieć, że kosmetyki ekologiczne to nie dokładnie to samo, co kosmetyki organiczne, chociaż te organiczne wschodzą w skład rodziny produktów ekologicznych.

Zwykłe kosmetyki ekologiczne, chociaż wytwarzane są najczęściej z substancji naturalnych i charakteryzują się wysoką jakością, mogą zawierać niewielkie ilości syntetycznych i toksycznych substancji używanych w zwykłych kosmetykach. Do substancji takich należą chociażby niesławne parabeny i silikony.

Mokosh z kolei oferuje naturalne produkty najwyższej klasy, czyli kosmetyki organiczne, które składać się mogą jedynie z substancji naturalnych, a w co najmniej 90% objętości składać się one muszą z surowców pochodzących z certyfikowanych upraw, na których nie tylko nie używa się pestycydów i szkodliwych sztucznych nawozów, ale dba się także o samą naturę, szanuje jej prawa i pozyskuje się surowce w sposób taki, by nie eksploatować jej nadmiernie. Do tego właściciele i zarządcy takich plantacji starają się, jak tylko mogą zrekompensować naturze swoje działania.

Takie kosmetyki to więc nie tylko kosmetyki ekologiczne, ale coś znacznie więcej. Doskonałym przykładem z portfolio Mokosh będzie tu najlepszy krem pod oczy spełniający wszystkie powyższe kryteria.

Krem pod oczy marki Mokosh – natura doszlifowana przez naukę

Mokosh w portfolio swym posiada najlepszy krem pod oczy bazujący wyłącznie na naturalnych i dokładnie wyselekcjonowanych składnikach. Składa się on jedynie z wyciągów z alg morskich, zielonej herbaty i mieszanki naturalnych olejów, które pokrywają skórę naturalną dla niej powłoczką lipidową, zapobiegając jej odwodnieniu się. Do tego składniki i ekstrakty zawarte w kremie doskonale wpływają na naczynie krwionośne znajdujące się na obszarze bezpośrednio pod oczami, gdyż to one najczęściej są przyczyną złego jego wyglądu, w tym tak powszechnych worków i sińców pod oczami.

Jak widać, najlepszy krem pod oczy wcale nie musi zawierać szkodliwych parabenów i innych syntetycznych substancji.

Zero waste, czyli producent kosmetyków dbający o naturę

Producent kosmetyków naturalnych powinien również dbać o naturę, z której wydobywa to, co najlepsze. Wysoka etyka i podnoszenie świadomości ekologicznej klientów są ważną częścią działalności marki Mokosh, która w jak największym stopniu ogranicza swój potencjalnie niekorzystny wpływ na naturę, stosując zasady określane jako zero waste, a praktycznym przykładem jest tutaj ponowne użycie opakowań.

Świat wręcz zasypywany jest opakowaniami plastikowymi, które zatruwają wodę, morze i powietrze. Wielu producentów kosmetyków nadal je jednak stosuje, jednak Mokosh stawia na naczynia i pojemniki szklane, które można ponownie wykorzystać. Producent umożliwia klientom zwrot szklanych opakowań po kosmetykach, pomimo faktu ponoszenia większych kosztów, niż w przypadku użycia pojemników nowych. Każdy bowiem zwrócony pojemnik w ramach działań zero waste musi zostać zdezynfekowany, dokładnie umyty i odtłuszczony, gdyż przecież produkty tej marki zawierają naturalne oleje.

Na dłuższą metę zero waste to filozofia, którą powinno stosować więcej firm, gdyż oznacza ona mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium