Pozostaje pytanie, czy świadoma marka własna kosmetyków może zmienić podejście do pielęgnacji skóry i tworzenia produktów?
Czym jest zero waste?
To ekologiczne pojęcie odnosi się do ideologii, w myśl której człowiek ma generować jak najmniej odpadów i nie generować zanieczyszczeń we własnym środowisku. Samo działanie jest wizjonerskie, ale ważne także z punktu widzenia samej ekonomii. By tworzyć nurt zero waste trzeba przede wszystkim działać i zdobywać wiedzę na temat ponownego wykorzystania odpadów i etycznego podejścia do problemu zanieczyszczeń na globie.
Zero Waste to także stowarzyszenie zrzeszające osoby myślące w podobny sposób.
Kto tworzy kosmetyki zero waste i dlaczego?
Wielkie koncerny wciąż generują całą chmarę odpadów, które wpadają do zbiorników wodnych lub poddają się powolnemu rozkładowi na ziemi. Z pomocą przychodzą małe firmy, które w większości wykształciły w sobie proekologiczną postawę. Niejedna marka własna dba dziś o ekologiczny wizerunek, tworząc kosmetyki w opakowaniach przyjaznych planecie. Okazuje się, że to nie tylko nisza, ale coraz popularniejsza praktyka, zmierzająca do ochrony matki ziemi.
Czy kosmetyki naturalne online zmienią przyzwyczajenia konsumentów?
Wciąż jesteśmy uzależnieni od jednorazowych opakowań. Wiedza na temat zero waste wciąż raczkuje i daleko jej do osiągnięcia zadowalającego poziomu świadomości społecznej. Mimo to, wskaźniki są zadawalające. Informują o tym, że coraz więcej osób korzysta z kosmetyków zero waste i chwali sobie ich działanie. Miejmy nadzieję, że to podniesie ich popularność i uczyni bardziej unikatowymi. Do globalnej zmiany potrzeba jeszcze sporo, ale małe kroki sprzyjają poprawie i dają nadzieję na lepsze jutro.