do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
kosmetyki z naturalnymi olejami
752.jpg

W przypadku wybierania kosmetyków odpowiednich do pielęgnacji twarzy bardzo duże znaczenie ma ich odpowiedni skład. To właśnie skład bowiem odpowiada za właściwą pielęgnację, dobraną do wieku jak również do rodzaju cery. 

Dobrze jest zwrócić sporo uwagi na to, jaka substancja została zastosowana jako podstawa kosmetyku, co często wiąże się z jego konsystencją. Kosmetyki naturalne, uznawane obecnie jako jedne z lepszych na rynku zawierają wyłącznie naturalne składniki, pośród których podstawę ich stanowią woda oraz odpowiednio dobrane oleje.


Dla cery młodszej bardzo często podstawę stanowi woda z niewielkim dodatkiem naturalnych olejów. Jednym z często wykorzystywanych jest przede wszystkim olej arganowy, który zawiera bogactwo substancji odżywczych, doskonale działających na skórę. Może on być stosowany zarówno samodzielnie do pielęgnacji ciała, albo także właśnie jako składnik naturalnych kosmetyków. Szczególnie serie polecane dla dojrzałej cery zawierają więcej olejów, dzięki czemu są bardziej odżywcze niż kosmetyki na bazie wody. Szczególnie w produktach takich jak naturalne serum do twarzy przywiązuje się wiele wagi do odpowiednio doboru olejów, ze względu na rolę, jaka ten kosmetyk ma spełniać w procesie pielęgnacji. Serum zazwyczaj stosuje się raz na kilka dni, aby jeszcze lepiej odżywić skórę.


Aby jak najlepiej spełniało swoją rolę, serum musi zawierać znacznie więcej substancji odżywczych niż kremy do twarzy czy kosmetyki do mycia. Dlatego też wyższa zawartość odżywczych olejów sprawia, że stanowi ono doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji kremami. W kosmetykach naturalnych właściwy skład to podstawa, gdyż klienci starannie sprawdzają zawartość danego kosmetyku, aby mieć pewność, że nie będzie on wywoływał uczuleń ani podrażnień. Zawartość oleju w kosmetykach powoduje zazwyczaj że ich konsystencja jest bardziej gęsta, co sprawia, że wchłaniają się one wolniej. Tym samym przedostają się często do głębszych partii skóry, dostarczając tam wiele substancji odżywczych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium