do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyki ekologiczne - na ratunek naturze 0
2420.jpg

Człowiek ma prawdziwe zdolności do szkodzenia zarówno sobie, jak i otaczającemu nas środowisku. Psujemy planetę, karczujemy lasy, wybieramy kosmetyki, które przeinaczają nas w sztuczne twory niczym z najgorszych koszmarów chirurgii plastycznej. 

Dlatego też szczególnie istotne są wszelkie działania mające na celu niejako powrót do natury.

Kosmetyki ekologiczne - czym się charakteryzują?

Warto teraz krótko opisać, czym się charakteryzują właściwie kosmetyki ekologiczne czy organiczne. W powszechnym mniemaniu bowiem są to kosmetyki, które po prostu mają nie szkodzić naturze i być wyprodukowane z naturalnych składników. Jest to prawda, ale nie do końca. Warto bowiem zaznaczyć, że kosmetyki naturalne owszem nie szkodzą naturze, ale na każdym etapie ich wykorzystywania - a zatem nie są szkodliwe zarówno w trakcie produkcji, jak i potem, kiedy wędrują razem ze ściekami.

Warto jednak w tym momencie podkreślić, że niestety prawo jest tutaj dość liberalne i mało efektywne. Istnieje bowiem wiele kruczków, które pozwalają producentowi określić swoje wyroby jako kosmetyki organiczne czy też kosmetyki ekologiczne, nawet w momencie, kiedy w większości składników mają one sztuczne substancje a na dodatek nie spełniają one wymogów środowiskowych. Dlatego też trzeba uważnie za każdym razem czytać skład danego kosmetyku albo też znaleźć sklep, który właśnie sprzedaje już tylko i wyłącznie w pełni zaufane produkty.

Peeling enzymatyczny - absolutny must have

Rozpoczynając swoją przygodę z kosmetykami naturalnymi, warto spróbować doskonałego produktu, jakim jest peeling enzymatyczny, stosowany głównie do twarzy. Stanowi on wyjątkowy przykład tego, że można dbać o siebie w zgodzie z naturą. Jak on działa? Otóż delikatne enzymy rozpuszczają nasz martwy naskórek oraz usuwają wszelkie zanieczyszczenia z twarzy. Jest to proces bardzo dokładny i co więcej - nie powodujący żadnych zadrapań, podrażnień itp. Warto zatem go zastosować - na pewno będzie miał doskonały wpływ na naszą cerę i samopoczucie.


Zobacz więcej:

peeling enzymatyczny

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium