do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Kosmetyki ekologiczne - bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska 0
2372.jpg

Kosmetyki ekologiczne stanowią coraz popularniejszą alternatywę dla powszechnie stosowanych produktów drogeryjnych.

Charakteryzują się naturalnym składem, pozbawione są sztucznych barwników, konserwantów i substancji zapachowych. Ich wykorzystywanie wiąże się z korzyściami nie tylko dla naszego ciała, ale również dla środowiska.

Kosmetyki bio – bezpieczeństwo i skuteczność

Kosmetyki ekologiczne pozwalają na bezpieczną pielęgnację całego ciała. Naturalny skład minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień. Skóra, choć stanowi skuteczną barierę ochronną, przepuszcza składniki, które są aplikowane bezpośrednio na nią. Oznacza to, że do naszego organizmu przedostają się nie tylko pożądane substancje aktywne, mikroelementy i witaminy zawarte w kosmetykach, ale również sztuczne związki chemiczne, które mogą sprzyjać pojawieniu się różnych jednostek chorobowych. Skład kosmetyków bio oparty jest na naturalnych substancjach, przez co ich użytkowanie jest wyjątkowo bezpieczne, także w dłuższej perspektywie czasowej. Produkty ekologiczne są także wyjątkowo skuteczne – balsam brązujący, który zawiera naturalne DHA, zdecydowanie lepiej oddziałuje ze skórą niż analogiczny produkt, który wykorzystuje sztucznie pozyskiwane związki chemiczne.

Kosmetyki ekologiczne a środowisko

Kosmetyki bio są również zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska. Ich produkcja pozwala na zmniejszenie wykorzystywania zasobów naturalnych. Kosmetyki te często pakowane są również w bardziej ekologiczne opakowania – producenci minimalizują wykorzystanie sztucznych materiałów na rzecz papieru i szkła. Bezpieczeństwo dla środowiska stanowi także sama substancja – jej pozostałości nie zatruwają gleby i wody. Dodatkowo produkty ekologiczne nie są testowane na zwierzętach.

Wśród szerokiej gamy kosmetyków bio znajdziemy także produkty całkowicie wegańskie, których produkcja na żadnym etapie nie wykorzystuje zwierząt i produktów odzwierzęcych. To zdrowa alternatywa dla powszechnych, drogeryjnych kosmetyków, dzięki której zadbamy o swoje ciało i otaczające nas środowisko.


Zobacz więcej:

balsam brązujący

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium